Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Wielka Sobota na boiskach  - Zdjęcie główne

Stal zrewanżowała się GKS-owi Rychtal za porażkę w Pleszewie | foto Piotr Hain

Sport Piłkarze LKS-u Gołuchów i Stali Pleszew w radosnych nastrojach przystąpią do Świąt Wielkanocnych. Wygrali swoje pojedynki, a ich zwycięstwa są tym bardziej cenne, że odniesione zostały na wyjazdach.

Gołuchowianie trzy punkty zdobyli w Kaliszu.

– Te trzy punkty cieszą z tego względu, że doszło dwunastu zawodników z kadry drugoligowego zespołu, graliśmy zatem z zawodnikami, którzy mają występy w II lidze – podkreślił trener Marcin Żółtek.

KKS-iacy objęli prowadzenie po nieporozumieniu pomiędzy bramkarzem Kamilem Ślusarkiem, a Patrykiem Kielibą. LKS odpowiedział po dwóch minutach. Przełamał się Krystian Benuszak, wykorzystując oskrzydlającą akcję i mocne podanie wzdłuż bramki. Zwycięską bramkę zdobył Dawid Guźniczak, który przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył z woleja. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

KKS II 1925 KALISZ – LKS GOŁUCHÓW 1:2 (0:0)

LKS Gołuchów: Kamil Ślusarek, Patryk Kieliba, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Paweł Stempień, Dawid Guźniczak, Szymon Sobkowiak Ż (70’ Adrian Hajdasz Ż), Marcin Szymkowiak (86’ Jakub Sokworński), Konrad Chojnacki (90’ Patryk Kubczyk), Jakub Szymkowiak, Krystian Benuszak Ż (80’ Maciej Marcinkowski)

Bramki: 1:0 – Daniel Kamiński (51’), 1:1 – Krystian Benuszak (53’), 1:2 – Dawid Guźniczak (61’)

GKS Rychtal przystępował do meczu ze Stalą jako niepokonany tej wiosny zespół. Zremisował z liderem ze Skarszewa, a później wygrał trzy mecze pod rząd, dlatego był faworytem dzisiejszego starcia. Boisko jednak było dobrym weryfikatorem. Stalowcy zadali pod koniec pierwszej połowy dwa ciosy, po których prowadzili 2:0. W 44’ Jakub Zaradny wykorzystał podanie od Patryka Zacharczuka, a w doliczonym czasie gry Mikołaj Adamek pokonał Dawida Dumańskiego z rzutu wolnego.

Pięć minut po przerwie było już 3:0! Tym razem piłkę skierował do siatki Patryk Adamski, który skorzystał z podania od Dawida Krzyżaniaka. Rzut karny, wykorzystany przez Miłosza Kostrzewę dodał miejscowym skrzydeł, ale defensywa Stali spisywała się bez zarzutu. Kolejny świetny mecz rozegrał Łukasz Borwik, który obronił kilka groźnych strzałów miejscowej drużyny. Skapitulował dopiero w 96’, ale była to bramka li tylko kontaktowa. Trzy punkty pojechały do Pleszewa.

GKS RYCHTAL – STAL PLESZEW 2:3 (0:2)

Stal Pleszew: Łukasz Borwik, Patryk Zacharczuk (88’ Szymon Kozłowski), Łukasz Jańczak (76’ Damian Stasiak), Dawid Majchrzak, Mikołaj Adamek Ż, Bartosz Cierniewski, Emil Poczta Ż, Jakub Zaradny, Dawid Krzyżaniak, Tomasz Zawada, Patryk Adamski (76’ Adam Zacharczuk)

Bramki: 0:1 – Jakub Zaradny (44’), 0:2 – Mikołaj Adamek (45’+ 1’ z wolnego), 0:3 – Patryk Adamski (50’), 1:3 – Miłosz Kostrzewa (60’ z karnego), 2:3 – Łukasz Śmiatacz (90’+6’)