BIL LOK Pleszew na trzecim miejscu

BIL LOK Pleszew na trzecim miejscu - Zdjęcie główne

Drużyna BIL LOK zajęła trzecie miejsce w strzeleckich mistrzostwach Wielkopolski Ligi Obrony Kraju, przeprowadzonych dzisiaj w Pleszewie.

Na łączny wynik 1303 punkty w dwuboju karabinowym (karabin pneumatyczny + karabin sportowy) zapracowały: Weronika Graczyk, Natalia Kasprzak, Wiktoria Kielańska i Karolina Uciechowska. Zwyciężył LOK Kalisz (1362 punkty). W zawodach uczestniczyło 64 zawodników i zawodniczek z trzynastu ośrodków, w tym siedmioro z Pleszewa. Indywidualnie w dwuboju karabinowym zwyciężyła Julia Kubasik (LOK Kalisz; 371 punktów). Pleszewianka Weronika Graczyk zajęła szóstą pozycję (335 punktów). W nieoficjalnej klasyfikacji młodziczek Natalia Kasprzak była druga (332), a Wiktoria Kielańska – trzecia (322). W konkurencji pistoletu Pleszew nie miał swoich reprezentantów. Odnotujmy jednak, że mistrzowski tytuł wywalczyła Monika Kratowska z Krotoszyna, a zespołowo wygrał LOK Rawicz. Zawody zorganizowane zostały przez Wielkopolską Organizację Wojewódzką LOK w Poznaniu.