Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Brydżowe sukcesy Tadeusza Grobysa - Zdjęcie główne

Tadeusz Grobys | foto Piotr Hain

SportTadeusz Grobys odniósł w przeciągu kilku dni dwa brydżowe osiągnięcia rangi ogólnopolskiej.

Kapitan Platana Pleszew, grając wspólnie ze Sławomirem Maciejewskim, świetnie zaprezentował się w ostatnim w tym roku Grand Prix Wielkopolski w Brydżu Sportowym. Tadeusz Grobys i jego brydżowy partner uplasowali się w stawce 55 par na siódmym miejscu. Sukces jest tym większy, że zawody były bardzo silnie obsadzone, bo towarzyszyły w Trzebawiu finałowi Grand Prix Polski Par. Wystartowali zatem w nich czołowi polscy brydżyści, którym nie udało się zakwalifikować do finału A GPPP. Turniej wygrali Mariusz Bartkowski i Mariusz Kowalski ze Starachowic, wyprzedzając Andrzeja Jaszczaka i Piotra Marcinkowskiego z Gdańska. Nasi brydżyści byli drugą wielkopolską parą w końcowej klasyfikacji. Zawody odbyły się w niedzielę, 10 grudnia.

Tymczasem wczoraj odbył się finał Internetowych Mistrzostwa Polski Par na Impy. Tadeusz Grobys, grając tym razem z Leszkiem Hermanem, zajął piąte miejsce. Zawody przeprowadzone zostały na platformie BBO przez klub BridgeNet. W eliminacjach uczestniczyło 137 zawodników z całego kraju. W finale wystartowały 22 pary.