Derby dla Czarnych Dobrzyca

Sport Pierwsze w tym sezonie powiatowe derby w Proton A-klasie padły łupem Czarnych Dobrzyca.

Las nieźle rozpoczął mecz, ale im dalej nomen omen w las, tym było gorzej. Kto wie, jak potoczyłyby się losy pojedynku, gdyby Patryk Michnik wygrał w sytuacji „sam na sam” z Tomaszem Antczakiem. Nie wygrał, a losy pojedynku całkowicie odmienił gol Jakuba Baranowskiego. Na raty, bo pierwsze jego uderzenie Oskar Pawłowski obronił.

Jeżeli któryś z kuczkowskich kibiców wierzył, że piłkarze Lasu skutecznie ruszą po przerwie do odrabiania strat, musiał się mocno rozczarować. Czarni na to nie pozwolili, a emocje zabili drugim trafieniem. Patryk Antczak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Krystiana Młynarczyka i głową ustalił wynik potyczki. A mogło być dla dobrzyczan jeszcze lepiej, gdyby Remigiusz Prusak wykorzystał dwie świetne okazje na zdobycie kolejnych bramek.

– Słabo weszliśmy w mecz, ale po 10-15 minutach pojedynek był pod naszą kontrolą, udało się strzelić bramkę. W szatni uczulałem zawodników, żeby wyjść czujnie na drugą połowę, bo Las ruszy, ale swoim ustawieniem nie pozwoliliśmy rywalom wyhasać się. Sytuacje, które gdzieś tam się kreowały, stanowiły pokłosie tego, że rozegraliśmy bardzo dobry mecz w takim ustawieniu, w dyscyplinie taktycznej – ocenił Łukasz Wawrocki, trener Czarnych.

Drużyna z Kuczkowa nie miała powodów do radości.

– Mieliśmy sytuację na 1:0. Trzeba było strzelić i byłby inny mecz – skwitował krótko Patryk Kubczyk, rozgrywający Lasu.

CZARNI DOBRZYCA – LAS KUCZKÓW 2:0 (1:0)

SKŁADY

Czarni Dobrzyca: Tomasz Antczak, Jakub Wasielewski (76’ Kacper Maciejewski), Hubert Matyjasik, Mateusz Maniak, Jacek Politowicz, Patryk Frąckowiak Ż (56’ Patryk Antczak), Krystian Młynarczyk Ż, Piotr Ulka (90’ Arkadiusz Prusak), Nikodem Kot (62’ Michał Frąszczak), Jakub Baranowski (83’ Kornel Maciejewski), Remigiusz Prusak (85’ Igor Masłowski)

Las Kuczków: Oskar Pawłowski, Krystian Bednarek, Tobiasz Reimann, Wojciech Kwieciński, Adrian Chojnacki (78’ Jacek Muszalski Ż), Paweł Węclewski (57’ Krzysztof Pilarski), Norbert Ceglarek, Patryk Kubczyk (89’ Mateusz Przybylski), Konrad Reimann (78’ Michał Barski), Dominik Foterek (80’ Rafał Górny), Patryk Michnik

1:0 – Jakub Baranowski (38’)

2:0 – Patryk Antczak (72’ głową)