Derby w grupie orlików [ZDJĘCIA]

Derby w grupie orlików [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Mają swoje derby dorośli piłkarze, mają i dzieci. Na stadionie miejskim w Pleszewie odbył się dzisiaj mecz orlików Stali Pleszew i Czarnych Dobrzyca. W obu zespołach wystąpili piłkarze, urodzeni w 2003 roku oraz młodsi, a pojedynek odbył się w ramach rozgrywek Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Maluchy stoczyły zacięty mecz, a ambicji i zaangażowania w grę mogliby pozazdrościć adeptom futbolu dużo starsi zawodnicy. W pierwszej połowie jedyną bramkę strzelił Kacper Piotrowicz i pleszewianie prowadzili 1:0. Po przerwie do głosu doszli dobrzyczanie. Dwa gole Hugo Krawczyka oraz trafienia Antoniego Paryska i Oskara Uciechowskiego wyprowadziły zespół trenera Marka Szewczyka na prowadzenie 4:1. Drużyna Michała Jóźwiaka odpowiedziała jeszcze bramką Kacpra Piotrowicza i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych 4:2. Młodzi dobrzyczanie umocnili się w tabeli grupy 2 orlików na drugiej pozycji. Tyle samo punktów zgromadził też lider - Antonio Jarocin. Mali stalowcy wciąż zajmują trzecią lokatę. (ph)