Dwa oblicza Stali Pleszew

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Czy można przegrać mecz, w którym prowadzi się już 3:0? Stal udowodniła w Opatówku, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Stalowcy, którym przyszło zagrać bez Krzysztofa Czabańskiego, rozpoczęli pojedynek w świetnym stylu. Już w 4’ Marcel Karolak wycelował w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Bartłomiej Bąkowski. Napastnik pleszewskiej drużyny w 28’ miał już na swoim koncie hat-tricka, wykorzystując podania kolejno od Tomasza Zawady i Marcela Karolaka.

A mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie Jacek Kuświk, który wybronił dwa dobre uderzenia Tomasza Zawady. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, tym bardziej, że gospodarze pierwszy celny strzał oddali dopiero w 26’. Niestety, ekipa Dariusza Smolarka, jeszcze przed przerwą wbiła pierwszego gola, gdy uderzeniem w samo okienko popisał się Alex Lebioda. W drugiej połowie odrobiła straty z nawiązką.

Piłkarze Stali, dążąc do wyrównania, odkryli się, co umożliwiało miejscowym wyprowadzanie kontrataków. Niewiele zabrakło, a Marcin Łukaszczyk podwyższyłby wynik meczu na 5:3. Dwukrotnie jednak na wysokości zadania stanął Mateusz Jaworski.

KS OPATÓWEK – STAL PLESZEW 4:3 (1:3)

Stal Pleszew: Mateusz Jaworski, Patryk Zacharczuk (67’ Patryk Szulczyński), Alan Kurek, Mikołaj Potarzycki, Mikołaj Adamek Ż, Łukasz Jańczak, Adam Wojciechowski (77’ Szymon Kozłowski), Tobiasz Krowiacz, Marcel Karolak, Tomasz Zawada, Bartłomiej Bąkowski (46’ Wojciech Kuznowicz)

Bramki: 0:1 – Bartłomiej Bąkowski (4’) 0:2 – Bartłomiej Bąkowski (6’) 0:3 – Bartłomiej Bąkowski (28’) 1:3 – Alex Lebioda (43’) 2:3 – Alex Lebioda (46’) 3:3 – Kacper Zmyślony (57’) 4:3 – Marcin Łukaszczyk (83’)