Fatalna skuteczność Stali

Fatalna skuteczność Stali - Zdjęcie główne

Gdy wygrywa się 5:1, to teoretycznie trudno mieć zastrzeżenia do zespołu. Piłkarze Stali Pleszew jednak zawiedli, bo pojedynek z Olimpią Brzeziny powinni wygrać w dwucyfrowych rozmiarach. Goście przyjechali do Pleszewa tylko w 11. Problemy Olimpii zaczęły się w momencie, gdy bramkarzowi Jakubowi Góreckiemu odnowiła się kontuzja mięśnia przywodziciela. Dotrwał do końca pierwszej połowy, ale miał problemy z interwencjami. Stalowcy skwapliwie to wykorzystali i po bramkach Krystiana Benuszaka (asysta Rafała Lewery), Rafała Lewery (asysta Krystiana Benuszaka) i indywidualnej akcji Łukasza Jańczaka prowadzili 3:0. W przerwie golkipera Olimpii zastąpił zawodnik z pola, Dawid Szulc, a rywalom przyszło zagrać w osłabieniu. Teoretycznie powinno być łatwiej, ale nie było, bo pleszewianie fatalnie pudłowali, względnie szczęśliwie bronił nominalny pomocnik. Co gorsza, podopieczni Adriana Popławskiego zagrali nonszalancko w obronie i za to zostali skarceni. Mogło być nawet gorzej, ale strzelec honorowego gola, Adrian Jasiński, nieco później nie trafił „do pustaka”. Stal ma na szczęście w swoich szeregach Krystiana Benuszaka, który dwukrotnie po przerwie posłał piłkę do siatki. Szczególnie ładny był ostatni gol. Piłka, uderzona z dużą siłą z prostego podbicia, zatrzepotała w siatce. – Mieliśmy dużo szczęścia. Ten mecz spokojnie powinniście wygrać w dwucyfrowych rozmiarach – skomentował kontuzjowany bramkarz, Jakub Górecki. (ph)

STAL PLESZEW – OLIMPIA BRZEZINY 5:1 (3:0)

GOLE: 1:0 – Krystian Benuszak (27’), 2:0 – Rafał Lewera (34’), 3:0 – Łukasz Jańczak (41’), 4:0 – Krystian Benuszak (55’), 4:1 – Adrian Jasiński (64’), 5:1 – Krystian Benuszak (84’)

STAL PLESZEW: Andrzej Latański – Łukasz Jańczak, Jacek Majkowski, Mikołaj Kołaczyk, Tomasz Galant, Dawid Bilski (72’ Tomasz Zawada), Adrian Chojnacki (88’ Maciej Kałużny), Łukasz Bandosz, Mateusz Raczyk (83’ Szymon Augustyniak), Rafał Lewera (72’ Mikołaj Siuda), Krystian Benuszak