Finał Ligi Taekwondo Wesołek

Autor: | Zdjęcie: UKS Taekwondo Pleszew

Finał Ligi Taekwondo Wesołek - Zdjęcie główne

W całym cyklu Pleszew reprezentowało ponad 30 adeptów taekwondo | foto UKS Taekwondo Pleszew

Sport Trzy turnieje złożyły się na całość rywalizacji XXI Ligi Taekwondo Wesołek. Po zawodach w Kórniku i Pleszewie przyszedł czas na finał imprezy w Śremie.

Uczestnicy tradycyjnie rywalizowali w czterech konkurencjach: poomse (układy formalne), twio-ap-chagi (konkurencja polegająca na wysokości kopnięcia w packę), dubaldangseong dollyo-chagi momtong (ilość kopnięć w ciągu 10 sekund na packi lub maszynę elektroniczną) oraz kyorugi (walka). Zawodnicy UKS-u Taekwondo Pleszew powrócili z sześcioma medalami.

Antoni Urban i Igor Biliński zwyciężyli w swoich grupach w dollyo-chagi dzieci do 7 lat włącznie. Anna Szymkowiak zajęła drugą lokatę w walkach juniorek młodszych, a Dominika Sander była trzecia w poomse młodziczek. Punktowane lokaty ponadto wywalczyli Kinga Jankowska (dzieci do 7 lat) i młodzik Mikołaj Majchrzak. Robert Sander zajmował w grupie mastersów dwukrotnie trzecie lokaty – w dollyo-chagi i w poomse.

W klasyfikacji łącznej Antoni Urban uplasował się na szóstej pozycji w grupie 59. punktujących najmłodszych zawodników. Robert Sander zajął w rywalizacji 17. mastersów czwarte miejsce. W pięciu grupach wiekowych sklasyfikowano 338. uczestników z 18. klubów. Pleszew zajął zespołowo dziesiąte miejsce w punktacji konkurencji sprawnościowych, a w walkach – szesnaste.