Gladiatorzy ograli głową Płomień Opatów - Zdjęcie główne
Zobacz
51
zdjęć

SportPłomień Opatów w przypadku zwycięstwa wskoczyłby na trzecie miejsce okręgowej tabeli. Gladiatorzy, dla których nie było straconych piłek, na to nie pozwolili. Mecz wygrali głową – dosłownie i w przenośni.

Rywal przez większość meczu posiadał optyczną przewagę i – przyznajmy to – kilkukrotnie kotłowało się przed pieruszycką bramką. Super klarownych sytuacji sobie jednak nie stworzył, bo nie pozwoliła na to dobrze funkcjonująca defensywa. W pierwszej połowie Mikołaj Parus praktycznie tylko dwa razy zmuszony został do maksymalnego wysiłku i to praktycznie w tej samej akcji. Bramkarz Gladiatorów wybronił potężną „bombę” autorstwa Miłosza Koniecznego, a po chwili sparował piłkę na rzut rożny po „główce” tego samego zawodnika. Miejscowi atakowali rzadziej, ale w ich akcjach było „to coś”. Amadeusz Długowski z najwyższym trudem wybronił uderzenie Michała Zasańskiego, a dobry strzał głową Remigiusza Korzeniewskiego był minimalnie niecelny. Do trzech razy sztuka. Remigiusz Korzeniewski skorzystał z dośrodkowania Michała Zasańskiego i głową ulokował piłkę w siatce. 1:0 po pierwszej połowie.

Druga odsłona rozpoczęła się od intensywnych ataków przyjezdnych, które przyniosły skutek już cztery minuty po wznowieniu. Na czystej pozycji znalazł się Przemysław Owczarek i doprowadził do wyrównania. Gladiatorzy momentami przeżywali ciężkie chwile, broniąc się niekiedy całą drużyną, ale potrafili przenieść też ciężar gry na połowę rywala, zmuszając golkipera przyjezdnych do zachowania czujności. I była szansa na gola dla miejscowych. Amadeusz Długowski z najwyższym trudem sparował piłkę na korner po mocnym uderzeniu Michała Zasańskiego. Nieco później jednak się nie popisał. Odbił silnie dośrodkowaną piłkę przez Albina Marciniaka wprost na głowę Jakuba Pawlaczyka i futbolówka ugrzęzła w siatce. Chwilę wcześniej publiczność , która była dwunastym zawodnikiem miejscowych, skandowała „gol, gol, gol, róg, róg, róg” i jej życzenie zostało spełnione. Później trzeba było jeszcze powstrzymać kilka szarż przyjezdnych, by cieszyć się wraz z kibicami z wygranej. A mogło być nawet 3:1, jednak bramkarz Płomienia zrehabilitował się za wcześniejszą gafę i wybronił uderzenie z kilku metrów Remigiusza Korzeniewskiego.

- Nasz rywal znajduje się u góry ligowej tabeli i wiedzieliśmy, że musimy zagrać intensywnie, grać odpowiedzialnie, wykorzystywać nasze atuty, czyli wygrywać górne piłki, bo mamy wysokich, ofensywnych piłkarzy, takich jak Remik i Filip oraz grać skrzydłami. I to nam się udało. Myślę, że goście zagrali bardzo solidne spotkanie i to momentami było widać na boisku, ale skuteczność i zawziętość były po naszej stronie. To spotkanie wygraliśmy głową – powiedział po meczu wyróżniający się piłkarz Gladiatorów, Michał Zasański.

W innym spotkaniu grupy V Biały Orzeł Koźmin rozgromił Las Kuczków 6:0. Wczoraj Stal Pleszew zremisowała 1:1 z Ogniwem Łąkociny. Pisaliśmy o tym w materiale: Remis w Pleszewie. Stal nie skruszyła Ogniwa. Stalowcy utrzymali w tabeli trzecie miejsce, Gladiatorzy umocnili się na ósmym, a Las zajmuje trzecią pozycję od końca.

GLADIATORZY PIERUSZYCE – PŁOMIEŃ OPATÓW 2:1(1:0)

SKŁAD

Gladiatorzy Pieruszyce: Mikołaj Parus, Kajetan Matuszewski Ż (72’ Jakub Pawlaczyk), Bartosz Karolczak, Szymon Masłowski, Oskar Janowiak, Remigiusz Korzeniewski Ż, Albin Marciniak, Brajan Jujka, Ksawier Nowak (64’ Igor Grzegorek), Michał Zasański, Dawid Borowiak (64’ Filip Molecki)

1:0 – Remigiusz Korzeniewski (40’ głową)

1:1 – Przemysław Owczarek (49’)

2:1 – Jakub Pawlaczyk (81’ głową)