Gołuchowskie pożegnanie z Pleszewem

Gołuchowskie pożegnanie z Pleszewem - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów po raz ostatni zagrał w Pleszewie w roli gospodarza.

Pogoda nie dopisała, toteż mecz z Piastem Czekanów obejrzała garstka widzów. Pierwsza dość bezbarwna połowa nie przyniosła goli. W sytuacjach podbramkowych szczęścia zabrakło Mateuszowi Szkudlarskiemu, który trzykrotnie minimalnie się pomylił. Po przerwie Damian Baras dokonał udanych zmian. Przemysław Skibiszewski wypracował rzut karny ("jedenastkę" wykorzystał Grzegorz Kuś), Maciej Marcinkowski popisał się dwiema asystami, a Konrad Mikołajczak zdobył gola głową pomimo tego, że był najniższym piłkarzem na boisku. Bramkę zdobył ponadto Paweł Stempień. Drużyna Grzegorza Żyto zdobyła honorową bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za odbicie się piłki od ręki Adriana Hajdasza. W tym samym czasie Stal rozgromiła w Gorzycach Wielkich miejscową Gorzyczankę 9:1 (gole: Krystian Benuszak - 3, Dawid Pera - 2, Tomasz Zawada, Miłosz Białas, Patryk Biegański i Filip Taczała). Czarni zremisowali ponadto 2:2 z Raszkowianką. Na 1:1 wyrównał głową Adrian Dłużak, a wynik meczu ustalił z rzutu karnego Hubert Matyjasik. W A-klasie Unia uległa w Stawiszynie 0:3 Koronie-Pogoń. Zainaugurowana została też wiosenna runda spotkań w B-klasie. Gladiatorzy umocnili się na pozycji lidera, pokonując w Pieruszycach 4:0 Sokół Chwaliszew (gole: Marcin Orszulak - 2, Tomasz Nowaczyk, Adam Cegła). Pozostałe trzy zespoły z pleszewskiego powiatu grały na wyjazdach i, niestety, poniosły porażki. Żaki Taczanów uległy 0:2 Błękitnym Chruszczyny, KS Kościelna Wieś przegrał 0:2 z Liskowiakiem Lisków, a Prosna Chocz-Kwileń została pokonana 2:1 przez Huragan Szczury (gol Piotra Piaseckiego). .