Grand Prix Polski z medalami

Grand Prix Polski z medalami - Zdjęcie główne

Osiem medali, w tym sześć złotych, wywalczyli w kumite reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate podczas rozegranego 10 listopada w Łodzi Grand Prix Polski w Karate WKF. To spore osiągnięcie, zważywszy, iż w tej międzynarodowej imprezie wystartowało ponad 400 zawodników z 34 klubów i 7 krajów. Złote medale wywalczyli: Kacper Vogt (chłopcy 10-11 lat; -40kg), Jakub Konowalczyk (chłopcy 10-11 lat; +40kg), Jan Szkudlarek (kat. młodzików; +55kg), Adam Konowalczyk (juniorzy młodsi; -70kg), Maciej Drążewski (juniorzy; -61kg), Krystian Żuchowski (juniorzy; +76kg). Srebrne medale zdobylii ponadto Patryk Fimiak (kumite młodzików; -45kg) oraz Emil Szkudlarek (kumite młodzików; +55kg). Blisko podium była też Barbara Sadowska, piąta w groni młodziczek do 50 kg. W klasyfikacji medalowej PKK Pleszew zajęli drugie miejsce. (ph)