II liga koszykówki. Czarny tydzień Kosza. Dwie porażki pod rząd

Sport Kosz Kompaktowy Pleszew wygrywał mecz za meczem i z pierwszych piętnastu drugoligowych pojedynków wygrał czternaście. W przeciągu czterech dni zszedł jednak z boiska dwukrotnie pokonany.

O ile porażka z Rycerzami Rydzyna niespodzianką nie była, to już przegrana w Jeleniej Górze taką jest. Sudety spisywały się dotąd dość przeciętnie, choć akurat przed tygodniem pokazały zwyżkę formy, ogrywając Exact Systems Śląsk Wrocław.

Pierwsza kwarta przebiegała zgodnie z planem, ale w drugiej miejscowi uzyskali już 11-punktową przewagę. Gdy po zmianie stron Kosz odrobił straty z nawiązką, wydawało się, że wszystko wróciło na właściwe tory. Nic z tego. Mnożyły się niecelne rzuty (w ostatniej kwarcie aż 15) i straty, toteż zespół Rafała Niesobskiego wyszedł w 37’ na prowadzenie 70:69, które powiększył nawet do pięciu oczek. Celny rzut z dystansu Krzysztofa Chmielarza na zamknięcie meczu spowodował jedynie kosmetykę wyniku.

- Tylko dziesięć punktów w ostatniej kwarcie. Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Zabrakło spokoju w naszych poczynaniach, podejmowaliśmy zbyt pochopne decyzje jeśli chodzi o oddawanie rzutów, pojawiły się straty i Sudety odjechały. Myślę, że zwycięstwo naszych rywali jest zasłużone – ocenił trener Alan Urbaniak.

W pleszewskim zespole zadebiutował Mateusz Ziółkowski, wywodzący się z Bydgoszczy dwudziestolatek. Trochę czasu jednak upłynie, zanim wkomponuje się w drużynę. Z kolei w Sudetach pierwsze skrzypce grali najbardziej doświadczeni zawodnicy. Łukasz Niesobski zdobył 23 punkty, a Paweł Minciel uzyskał double double, notując 13 zbiórek i tyle samo punktów.

Kosz nie wykorzystał szansy na dogonienie w tabeli Rycerzy Rydzyna, którzy przed własną publicznością ulegli 85:98 Dijo Polkątom Maximus Kąty Wrocławskie.

SUDETY JELENIA GÓRA – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 75:73