Koszykówka. I runda fazy play-off. Kosz z dwunastopunktową zaliczką

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Koszykówka. I runda fazy play-off. Kosz z dwunastopunktową zaliczką - Zdjęcie główne

Kosz jest bliski awansu do drugiej rundy fazy play-off | foto Piotr Hain

Sport Pleszewski Kosz udanie zainaugurował fazę play-off rozgrywek II ligi, pokonując w Kątach Wrocławskich miejscowy zespół Dijo Polkąty Maximus różnicą dwunastu punktów.

Zespół z Kątów Wrocławskich przystępował do meczu z Koszem pełen obaw o wynik, spowodowanych absencją dwóch czołowych zawodników – Michała Lipińskiego i Marcina Blumy. Przez pierwszą kwartę osłabienia nie były zauważalne. Gospodarze toczyli wyrównany mecz, a w ósmej minucie – po dwóch „trójkach” z rzędu - uzyskali ośmiopunktową przewagę (21:13).

W 15’ Kosz z nawiązką odrobił straty i po akcji „2+1” najlepszego na parkiecie Grzegorza Małeckiego objął prowadzenie 30:28. Dzięki dobrej postawie w obronie powiększył je do siedmiu punktów i po pierwszej połowie wygrywał 43:36. Zwycięstwa nie wypuścił już z rąk. Mecz zakończył skuteczny rzut z dystansu Przemysława Galewskiego, który zapewnił naszej drużynie dwunastopunktową wygraną. Miejscowi za sprawą twardej defensywy Kosza popełnili 17 strat, a to kosztowało ich utratę aż 18 punktów. To był element decydujący.

– Zadecydowała zespołowość i zmienna obrona, którą staramy się stosować od początku sezonu. Były momenty na początku, że przegrywaliśmy, ale powiedzieliśmy sobie, że mamy na tyle duże serce, że odrobimy to i wygramy. W rewanżu będzie ciężej. Przeciwnik będzie miał nóż na gardle, postawi wszystko na jedną kartę i to będzie bardzo trudny mecz. My musimy stanąć na wysokości zadania – powiedział trener Alan Urbaniak.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Pleszewie 7 kwietnia.

DIJO POLKĄTY MAXIMUS KĄTY WROCŁAWSKIE – KOSZ PLESZEW 72:84 (22:18, 14:25, 20:19, 16:22)

Punkty:  KS Kosz Pleszew: Grzegorz Małecki – 21 (1), Przemysław Galewski – 19 (2), Mikołaj Spała – 15, Patryk Marek – 12 (2), Krzysztof Chmielarz – 9 (1), Krzysztof Spała – 8 (2), Szymon Rosik – 0; najwięcej dla rywali: Grzegorz Kaczmarek – 23, Adam Mazur – 16 (3)