LKS Gołuchów nowym liderem IV ligi!

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

LKS Gołuchów nowym liderem IV ligi! - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów został nowym liderem Artbud IV ligi | foto Piotr Hain

Sport LKS Gołuchów pomimo kadrowych osłabień pokonał w Stęszewie miejscowe Lipno i został nowym liderem Artbud IV ligi.

Bez Marcina Wandzla, Dawida Guźniczaka i Shomy Shimady przyszło rywalizować LKS-owi Gołuchów z beniaminkiem IV ligi. Lipno do tej pory nie doznało porażki i w przypadku zwycięstwa nad drużyną Marcina Żółtka i Krzysztofa Wewióra zostałoby nowym wiceliderem. Gołuchowianie na to nie pozwolili, sami wykorzystali porażkę ekipy Michała Kosińskiego i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

Obie bramki padły po przerwie. Jakub Szymkowiak, Adam Banasiak i Adrian Hajdasz brali udział w akcji, którą po zagraniu piłki wzdłuż bramki zamknął Krystian Benuszak. Dla napastnika LKS-u był to już 129. IV-ligowy gol w gołuchowskich barwach. Mogło być też trafienie numer 130, ale tym razem wychowanek Stali Pleszew po zagraniu Jakuba Szymkowiaka nie trafił głową z dwóch metrów. Z kolei Konrad Chojnacki wycelował piłką z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W końcówce meczu padł drugi gol dla LKS-u. Jeden z obrońców, naciskany przez Jakuba Kielibę, niezbyt dokładnie podał do bramkarza, piłkę przejął Kamil Matysiak i ustalił wynik meczu.

– Na stoperze zagrali Filip Morkowski z Adrianem Przyjaznym i bardzo fajnie to wyglądało. Byliśmy w obronie blisko siebie, nie dopuszczaliśmy przeciwnika do sytuacji. W pierwszej połowie mecz zamknięty. Po przerwie udało nam się zdobyć bramkę, były szanse na kolejne. Przeciwnik próbował nas zaskoczyć długimi piłkami, ale byliśmy bardzo czujni. W końcówce po akcji naszych młodzieżowców podwyższyliśmy na 2:0, zamknęliśmy spotkanie i możemy się cieszyć z pozycji lidera – powiedział Marcin Żółtek, trener LKS-u.

Następny mecz gołuchowianie rozegrają na własnym boisku. W najbliższą sobotę podejmą wicelidera – Steico Noteć Czarnków. Początek spotkania o godz. 12:00.

LIPNO STĘSZEW – LKS GOŁUCHÓW 0:2 (0:0)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Jakub Skowroński (65’ Jakub Kieliba), Filip Morkowski, Adrian Przyjazny, Paweł Stempień, Jakub Szymkowiak, Michał Grzesiek, Adrian Hajdasz (68’ Konrad Chojnacki), Marcin Szymkowiak, Adam Banasiak, Krystian Benuszak (85’ Kamil Matysiak)

0:1 – Krystian Benuszak (62’)

0:2 – Kamil Matysiak (90’)