Medalowe przełaje w Żerkowie

Medalowe przełaje w Żerkowie - Zdjęcie główne

Blisko 1300 biegaczy z całej Wielkopolski rywalizowało dzisiaj w Żerkowie w XVIII Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza młodzież odniosła sukces.

Rewelacyjnie spisał się indywidualnie Filip Grad (Gimnazjum w Dobrzycy), który z czasem 7:01,54 był najlepszy w biegu na 2000 metrów gimnazjalistów. Świetnie spisała się też Weronika Kaźmierczak, która w biegu na 2000m uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych finiszowała na drugim miejscu (8:05,51), sięgając po "srebro". Sandra Kurkowiak była siódma (8:34,80), a cały zespół z I LO w Pleszewie uplasował się na trzeciej pozycji. W skład medalowej drużyny ponadto weszły: Martyna Olszyna, Klaudia Kunty, Wiktoria Bielerzewska i Dagmara Bielerzewska. Chłopcy z ZSPP CKU w Marszewie (Krystian Młynarczyk, Paweł Kałużny, Patryk Zacharczuk, Łukasz Kasprzak, Tomasz Łączniak, Wojciech Frątczak) zostali sklasyfikowani na piątej pozycji. Indywidualnie w tej grupie najlepiej pobiegł Michał Ratajczak (ZST w Pleszewie), który dystans 3000m pokonał na ósmym miejscu (9:40,52).