Memoriałowe medale w Żerkowie

Memoriałowe medale w Żerkowie - Zdjęcie główne

Cztery medale wywalczyli gimnazjaliści ze szkół pleszewskiego powiatu w przeprowadzonym dzisiaj w Żerkowie XXII Memoriale Profesora Bernarda Kobielskiego w Lekkoatletyce.

Drugie lokaty wywalczyli Kacper Banaszak (Gimnazjum w Broniszewicach) w biegu na 600 metrów (1:31,59), Aleksandra Sarna (Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie) w pchnięciu kulą (10,10m) oraz Zuzanna Szczepaniak (Gimnazjum w Kowalewie) w biegu na 300 metrów (43,47). Dominika Szablewska (Gimnazjum w Choczu) pchnęła kulą na odległość 9,62m i zdobyła brązowy medal. Lokat w czołowych szóstkach było dużo więcej. Tuż za podium uplasowały się Alicja Grzybowska (Gimnazjum w Broniszewicach) w biegu na 1000 metrów (3:21,16) oraz Nikola Błaszczyk (Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie) w biegu na 100 metrów (13,41). Na piątych pozycjach zakończyli zmagania Kinga Olejniczak (Gimnazjum w Gizałkach; 4:48m w skoku w dal), Nikola Białas (Gimnazjum nr 2 w Pleszewie; 1:52:10 w biegu na 600 metrów), Maksymilian Drozdowski (Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie; 10,67m w pchnięciu kulą) oraz Tobiasz Bartczak ((Gimnazjum w Taczanowie Drugim; 2:59,30 w biegu na 1000 metrów). Na szóstych miejscach sklasyfikowano Jakuba Jakubowskiego (Gimnazjum w Broniszewicach; 150cm w skoku wzwyż) oraz Jakuba Dyczkowskiego (Gimnazjum w Gizałkach; 40,57 w biegu na 300 metrów). Zawody miały rangę Mistrzostw Powiatów Wielkopolski w Lekkoatletyce w kategorii do 15 lat i stanowiły imprezę I kategorii Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.