Niespodzianka w Pieruszycach. Zadecydował gol w doliczonym czasie [ZDJĘCIA]

Sport Gladiatorzy wciąż nie mają trenera, a do meczów przygotowują się sami. W derbowym pojedynku z Lasem Kuczków nie było tego widać. Niespodzianka w Pieruszycach!

Kuczkowianianie lepiej weszli mecz i to oni objęli prowadzenie. Sebastian Grajaszek przymierzył z 16. metrów i piłka zatrzepotała w siatce. 9 minut było 1:1. Adam Cegła zrobił użytek z podania od Adriana Włodarczyka, uderzył na tyle kąśliwie, że bramkarz Damian Czaplicki sparował piłkę do boku. Na to tylko czekał najmłodszy na boisku, niespełna osiemnastoletni Ksawier Nowak, który poprawił nie do obrony.

Odpowiedź przyjezdnych była niemal natychmiastowa. Paweł Węclewski oddał strzał po ziemi. Opady deszczu, śliska piłka, śliska murawa i piłka prześlizgnęła się pomiędzy rękawicami Kacpra Malińskiego.

Defensorzy Lasu mieli spore problemy z dynamicznymi akcjami Adriana Włodarczyka i Adama Cegły. I właśnie ta dwójka doprowadziła do wyrównania. Pierwszy popisał się idealną asystą, drugi kopnął do bramki. 2:2 do przerwy, choć goli mogło być więcej, ale górą byli bramkarze obu ekip.

Ci, którzy przewidywali, że ambitnie grający pieruszyczanie w drugiej połowie osłabną, byli w błędzie. Mecz był wyrównany. Adam Cegła nie wykorzystał sytuacji „jeden na jeden”, w podobny sposób okazję zmarnował Patryk Michnik. Zanosiło się na podział punktów, gdy oto rozpoczęła się pierwsza minuta doliczonego czasu gry. Defensorzy Lasu zbagatelizowali akcję Albina Marciniaka, który spokojnie oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka trafiła niemal w „okienko” bramki! 3:2 dla Gladiatorów.

A później była wielka radość. Pieruszyczanie nie byli faworytami derbowej konfrontacji, ale po raz pierwszy tej wiosny podnieśli z murawy trzy punkty.

GLADIATORZY PIERUSZYCE – LAS KUCZKÓW 3:2 (2:2)