Niestety, zgodnie z tradycją. Zadecydował rzut sekundę przed końcem

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Niestety, zgodnie z tradycją. Zadecydował rzut sekundę przed końcem - Zdjęcie główne

Rywale zrewanżowali się Koszowi za porażkę w I rundzie | foto Piotr Hain

SportKoszykarze z Pleszewa jeszcze nigdy w fazie zasadniczej II ligi nie zwyciężyli w Kątach Wrocławskich. Nie wygrali też dzisiaj, choć zabrakło doprawdy niewiele.

Pleszewski Kosz potykał się dotąd w II lidze z Dijo Polkątami Maximus trzynastokrotnie i bilans miał korzystny (8:5), ale – uwaga – w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich poniósł właśnie pięć porażek, zwyciężając tylko raz (84:72 w fazie play-off sezonu 2020/2021). I choć w tym sezonie w starciu w Pleszewie zespół trenera Alana Urbaniaka wygrał dość zdecydowanie (PISALIŚMY O TYM TUTAJ Inauguracja przy pełnych trybunach ), to dotychczasowa historia wyjazdowych spotkań należała mieć się na baczności. Tym bardziej, że „na własnych śmieciach” rywale wygrali trzy ostatnie pojedynki (z Sudetami Jelenia Góra, Zastalem Zielona Góra i Zetkamą Doral Nysa Kłodzko), a Kosz wybrał się na mecz bez będącego na wyjeździe służbowym Patryka Marka.

Jak przebiegało pierwsze starcie Kosza Kompaktowy Pleszew w nowym roku?

Filip Sieradzki świetnie dotąd rozpoczynał mecze, regularnie wygrywając rzuty sędziowskie. Z jednym małym wyjątkiem. W pierwszym spotkaniu z naszymi dzisiejszymi rywalami przegrał rozpoczęcie gry. Tym razem był górą. Pierwsze punkty zdobył Mikołaj Spała, ale rywale odpowiedzieli „trójką” doświadczonego Macieja Krakowczyka. Na półtora minuty przed końcem pierwszej odsłony pleszewska drużyna zwyciężała już 23:14. Rywale tę stratę odrobili, a po pierwszej połowie wyszli nawet na pięciopunktowe prowadzenie. W kolejnych dziesięciu minutach nasza drużyna zniwelowała punktowy deficyt do zera.

Zdecydowała ostatnia kwarta. Lepiej zaczęli ją gospodarze. Trzypunktowe próby odwrócenia losów meczu nie były skuteczne za wyjątkiem rzutu Norberta Suskiego i w 35 minucie zespół Jacka Kolisa zwyciężał 72:66. Na trzy minuty przed zakończeniem, po przechwycie Norberta Suskiego i punktach z szybkiego ataku Mikołaja Spały, zrobiło się tylko 72:71, a na minutę przed końcem – 77:76. Krakowczyk pomylił się spod kosza i Krzysztof Spała po kontrataku wyprowadził pleszewską drużynę na prowadzenie 78:77. Do końcowej syreny brakowało 19 sekund, jednak piłkę mieli miejscowi. I, niestety, sekundę przed upływem czasu gry, Maciej Krakowczyk zrehabilitował się za wcześniejsze pudło, czym sprawił, że to gospodarze cieszyli się z końcowego triumfu.

Pleszewski zespół utrzymał w tabeli trzecie miejsce z dorobkiem 13 zwycięstw i 3 porażek. Kolejny mecz rozegra w hali sportowej przy ulicy Szkolnej w niedzielę, 14 stycznia. Jego rywalem będzie Exact Systems Śląsk Wrocław. Początek pojedynku o godzinie 20:00. We Wrocławiu górą był Kosz Kompaktowy Pleszew ( Michael Hicks w roli głównej).

DIJO POLKĄTY MAXIMUS KĄTY WROCŁAWSKIE - KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 79:78