Pięć medali we Wrześni

Pięć medali we Wrześni - Zdjęcie główne

Pięć medali wywalczyli uczniowie z pleszewskiego powiatu w Memoriale Mariana Głuszka, stanowiącym Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

Podczas zawodów przeprowadzonych wczoraj we Wrześni na najwyższym stopniu podium stanął Filip Grad. Gimnazjalista z Dobrzycy uzyskał w biegu na 1500 metrów rezultat 4:28,15 i zdobył „złoto”. Posiadaczkami srebrnych krążków stały się Sandra Kurkowiak (I LO w Pleszewie; 61,24 w biegu na 400 metrów) oraz Ewelina Ogrodnik (ZSUG w Pleszewie; 10,04m w pchnięciu kulą). Kula okazała się dla naszych reprezentantek bardzo szczęśliwa, bo tylko o trzy centymetry mniej od Eweliny pchnęła Adrianna Witkowska (Gimnazjum nr 2 w Pleszewie), zajmując trzecią pozycję. Trzecia była ponadto Martyna Szychowiak (I LO w Pleszewie; 5:25,14 w biegu na 1500 metrów).