Piłkarski popis Gladiatorów [ZDJĘCIA]

SportGladiatorzy, jako jedyny A-klasowy zespół z pleszewskiego powiatu, pełnili rolę gospodarza. Atutu własnego boiska nie zmarnowali, wysoko pokonując OKS Ostrów Wlkp.

Na boisku w Pieruszycach sporo się działo. Pierwszą „pachnacą” golem sytuację wypracowali sobie przyjezdni. Na szczęście piłkę, kopniętą z kilku metrów przez Macieja Jakubczyka, Mikołaj Parus odbił nogami. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. To stare porzekadło wyjątkowo szybko znalazło zastosowanie. Albin Marciniak wypatrzył wbiegającego w pole karne Dawida Borowiaka i było 1:0. Dwie minuty później Dawid Borowiak uruchomił z własnej połowy prostopadłym podaniem Michała Zasańskiego, a ten posłał piłkę pomiędzy nogami wybiegającego bramkarza OKS-u, Marcina Młodorzyniaka.

Świetnie grający Michał Zasański mógł mieć po pierwszej połowie hat-tricka, ale górą był ostrowski bramkarz. Szansę na kontaktową bramkę mieli też przyjezdni, jednak Mateusz Dziuba przegrał z Mikołajem Parusem w konfrontacji „jeden na jeden”. Krótko po przerwie powinno być 3:0. Remigiusz Korzeniewski przejął piłkę, zbyt krótko podaną do bramkarza, odegrał do Michała Zasańskiego, który w tej sytuacji chybił. Goście odpowiedzieli uderzeniem w słupek Rafała Drzazgi, aż w końcu udało im się pokonać golkipera Gladiatorów. Na listę strzelców wpisał się. Piotr Duczkowski.

Jeżeli ostrowianie łudzili się, że pójdą za ciosem, to ich zapędy szybko zostały ostudzone. Maksymilian Borkowski sfaulował w obrębie „szesnastki” Michała Zasańskiego, a rzut karny bezbłędnie wykonał Brajan Jujka. W doliczonym czasie gry Michał Zasański urwał się obrońcom OKS-u i podał piłkę wzdłuż bramki Maciejowi Larkowi, który dopełnił formalności. Brawo Gladiatorzy!

GLADIATORZY PIERUSZYCE – OKS OSTRÓW WLKP. 4:1 (2:0)

SKŁAD

Gladiatorzy Pieruszyce: Mikołaj Parus, Oskar Janowiak, Mateusz Dankowski, Szymon Masłowski, Bartosz Karolczak, Ksawier Nowak (72’ Jakub Masłowski Ż), Brajan Jujka (91’ Michał Wasiewicz), Albin Marciniak (88’ Witold Jankowski), Michał Zasański, Dawid Borowiak (72’ Maciej Larek Ż), Remigiusz Korzeniewski

1:0 – Dawid Borowiak (12’)

2:0 – Michał Zasański (14’)

2:1 – Piotr Duczkowski (71’)

3:1 – Brajan Jujka (74’ z karnego)

4:1 – Maciej Larek (92’)