Pleszew jak… Sevilla

Pleszew jak… Sevilla - Zdjęcie główne

Zdobyć mistrzostwo jest trudno, jeszcze trudniej sukces powtórzyć. Udało się to piłkarzom Sevilli, którzy zdominowali rozgrywki Ligi Europy. Powiatowa reprezentacja piłkarska LZS zachowując odpowiednie proporcje dorównała hiszpańskiej drużynie.

Jako triumfatorka eliminacji rejonowych po raz drugi z rzędu wystartowała w Żerkowie w finałach Letniej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i znów zajęła pierwsze miejsce! – Wygraliśmy 4:2 z Wągrowcem i musieliśmy czekać 3,5 godziny na pojedynek z Krotoszynem. Nie była to komfortowa sytuacja, ale zremisowaliśmy 4:4. Wcześniej Krotoszyn przegrał z Wągrowcem 1:8. W finałach miała też grać ekipa z Wolsztyna, ale nie dojechała do Żerkowa – wyjaśnił Sebastian Wasielewski, kierownik zespołu. Pleszewska drużyna po raz drugi reprezentować będzie Wielkopolskę w Finale Centralnym Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Zawody odbędą się w dniach 27-28 sierpnia w Tarnowie Podgórnym.