Podwójnie z Jarotą Jarocin

Podwójnie z Jarotą Jarocin - Zdjęcie główne

Meczami z Jarotą Jarocin trenowane przez Krzysztofa Laskowskiego drużyny juniorów zainaugurowały występy w ligach wielkopolskich.

Pierwsza połowa pojedynku juniorów starszych nie zwiastowała udanego zakończenia. Jarocinianie po trafieniach Marcela Chudaka (19’) i Miłosza Kowalskiego (45’) prowadzili 2:1, bo w międzyczasie gola dla stalowców wbił Jakub Biadała (25’). Pleszewianie „odpalili” po przerwie, strzelając w przeciągu trzynastu minut cztery gole. Stan meczu wyrównał Mateusz Siuda, dobijając do bramki piłkę, uderzoną przez Jakuba Kłodzińskiego (49’). Później indywidualnymi rajdami popisali się Jakub Biadała (54’ i 60’) oraz Jakub Kłodziński (62’) i losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte. W 85’ Jakub Kłodziński wykorzystał dokładne podanie wzdłuż bramki od Mateusza Siudy i ustalił rezultat potyczki na 6:2!

Juniorzy młodsi Stali także do przerwy przegrywali 1:2. Bramki zdobywali Dawid Kowalski (0:1; 22’), Hubert Pieniężny (0:2; 29’) i Mateusz Niewiada (1:2; 35’). W tym przypadku strat nie udało się odrobić, choć sytuacji było sporo. Skończyło się porażką pleszewian 2:3. Na trafienie Mikołaja Grygiela (50’) odpowiedział Mateusz Niewiada (70’), który dobił piłkę do bramki po uprzednim strzale w słupek Wojciecha Ostapowicza.