Rzuty karne na wagę triumfu

Rzuty karne na wagę triumfu - Zdjęcie główne

Rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie w XX Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Ferie z Życiem” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

Finałowy mecz ukoronował dwudniowe zmagania i był bardzo emocjonujący. Jeszcze na minutę przed końcem zasadniczego czasu gry reprezentanci Szkoły Podstawowej w Choczu zwyciężali 3:1. Gołuchowianie doprowadzili do wyrównania. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku i zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Skuteczniejsi byli podopieczni Michała Marciszaka. W pojedynku o trzecie miejsce uczniowie z Gizałek pokonali 2:0 swoich kolegów z Dobrzycy. „Królem strzelców” został Wiktor Smoliński, który w całym turnieju strzelił 20 goli. Nagrodę ufundował i wręczył Sebastian Wasielewski. Dwie czołowe drużyny uhonorowane zostały czekami na zakup sprzętu sportowego, które ufundował Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Zdobywcy trzeciego miejsca otrzymali od radnego Karola Szehyńskiego zestaw piłek. Piłkarze trzech czołowych zespołów oraz opiekunowie otrzymali ponadto medale, których sponsorem był Bank Spółdzielczy w Pleszewie. Trofea wręczał naczelnik wydziału kredytów, Łukasz Kałużny. Poza wymienionymi w ceremonii zakończenia turnieju uczestniczyli zastępca burmistrza Arkadiusz Ptak oraz redaktor naczelny „Życia Pleszewa”, Agnieszka Matusiak. Zawody zorganizowane zostały przez „Życie Pleszewa” i Spółkę Sport Pleszew. Uczestniczyło w nich 18 reprezentacji szkolnych. Zdjęcia wszystkich uczestników już we wtorek w „Życiu Pleszewa”. W dniach 7-8 lutego w podobnym turnieju o puchar starosty pleszewskiego rywalizować będą gimnazjaliści.