Skierniewice ograne!

Skierniewice ograne! - Zdjęcie główne

Koszykarze Open Florentyny pokonali w meczu o mistrzostwo II ligi MKS Skierniewice i utrzymali pozycję lidera. Wygrana łatwo nie przyszła. I kwarta była wyrównana, a odnotować warto tysięczny punkt w rozgrywkach tego sezonu, jaki dla Open Florentyny uzyskał Jakub Dryjański. Później powodów do radości było dużo mniej, a rywale po trafieniu Łukasza Mąkolskiego prowadzili już nawet 36:24. Wszystko odwróciło się w trzeciej kwarcie. Trzy kolejne rzuty zza linii 6,75m w wykonaniu Adama Kaczmarzyka, Marcina Ecki i ponownie Adama Kaczmarzyka wyprowadziły pleszewian na prowadzenie 43:41. To był przełom. Gracze Duszana Radovica wygranej nie wypuścili już z rąk, zwyciężając ostatecznie 79:66. Punktowali: Adam Kaczmarzyk - 31 (5), Marcin Ecka - 15 (1), Sławomir Nowak - 9, Jakub Dryjański - 9, Piotr Gacek - 7, Bartłomiej Czarkowski - 6 i Paweł Stankiewicz - 2. Zagrali ponadto Jakub Szymczak i Rafał Kikowski. W sobotę rozgrywki dobrną do półmetka fazy zasadniczej. Pleszewianie zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem.