SP Dobrzyca po raz trzeci

SP Dobrzyca po raz trzeci - Zdjęcie główne

Czym byłby sport bez niespodzianek. Faworytami do gry o pierwsze miejsce w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych "Ferie z Życiem" były reprezentacje SP nr 2 w Pleszewie i SP w Gołuchowie. W finale zagrały zupełnie inne drużyny.

W półfinałowych pojedynkach SP w Dobrzycy pokonała 3:2 SP w Gołuchowie, a SP w Żegocinie zwyciężyła po dogrywce 1:0 SP nr 2 w Pleszewie. W finałowym starciu młodzi dobrzyczanie pokonali 2:0 kolegów z Żegocina i to im przypadła główna nagroda - czek na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł, ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Zespół z Dobrzycy triumfował w naszych zawodach po raz trzeci, poprzednio w 2004 i w 2013 roku. Wicemistrzowie turnieju otrzymali trzy piłki, a zespoły z miejsc 3-4 (odpowiednio SP nr 2 w Pleszewie i SP w Gołuchowie) - po jednej, których fundatorami byli Bank Spółdzielczy w Pleszewie oraz Spółka Sport Pleszew. Nie zabrakło też pucharów dla trzech czołowych ekip. W zawodach nie było przegranych, toteż brawa należą się wszystkim uczestnikom. Zdobywcy czterech czołowych miejsc uhonorowani zostali przez Bank Spółdzielczy w Pleszewie upominkami. "Życie Pleszewa" ugościło wszystkich uczestników drożdżówkami i zimnymi napojami. "Królem strzelców" został z dorobkiem 13 goli reprezentant "dwójki", Daniel Bachorski. Nagrodę - puchar i piłkę - ufundował i wręczył Sebastian Wasielewski. Obszerna relacja, w tym zdjęcia wszystkich uczestniczących zespołów - we wtorkowym "Życiu Pleszewa". (ph)