Sparingowe derby w Tursku

Sparingowe derby w Tursku - Zdjęcie główne

21 marca zainaugurowana zostanie wiosenna część rozgrywek IV ligi. Dzień później na boiska wybiegną zespoły, występujące w kaliskiej klasie okręgowej. Trwają przygotowania. LKS Gołuchów rozegrał w Tursku sparingowy mecz z pleszewską Stalą, zwyciężając 3:2.

Pojedynek miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się pleszewianie, którzy objęli prowadzenie po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Adriana Chojnackiego. Na 2:0 podwyższył Tomasz Zawada po akcji Krystiana Benuszaka. Obraz gry uległ zmianie po przerwie. LKS zagrał lepiej, strzelając trzy bramki. Kontaktową zdobył Mateusz Szkudlarski, wykorzystując podanie Dominika Marcinkowskiego. Dwa pozostałe gole padły z rzutów karnych, które skutecznie wykorzystali Mateusz Szkudlarski i Igor Witczak. „Jedenastki” podyktowane zostały za faule Jakuba Czajczyńskiego na Dominiku Marcinkowskim i Tobiasza Wojcieszaka na Michale Laluku. (ph)