Stal lepsza w derbach

Stal lepsza w derbach - Zdjęcie główne

Pleszewska Stal pokonała 4:0 Czarnych Dobrzyca w derbowym pojedynku o mistrzostwo kaliskiej klasy okręgowej.

Mecz lepiej zaczęli Czarni, którzy mogli nawet objąć prowadzenie, jednak strzał Dawida Włocha powstrzymała poprzeczka. W miarę upływu czasu zaczęli dominować pleszewianie. Jedyny gol przed przerwą padł po stałym fragmencie gry. Adrian Chojnacki wycelował z rzutu wolnego w poprzeczkę, a piłkę dobił do bramki głową Dawid Pera. W drugiej połowie dobrzyczanom zaczęło brakować sił, w konsekwencji stalowcy z licznych okazji podbramkowych wykorzystali trzy. Strzał Krystiana Benuszaka Bogusz Działoszyński wybronił nogą, skutecznie jednak poprawił Tomasz Zawada. Na 3:0 podwyższył Remigiusz Korzeniewski po podaniu od Krystiana Benuszaka. Wynik meczu ustalił ostatni z wymienionych strzałem z rzutu karnego. Sytuację poprzedził faul Bogusza Działoszyńskiego na bramkostrzelnym napastniku pleszewskiej drużyny. Grały też inne zespoły z naszego powiatu. LKS Gołuchów zremisował w Trębaczowie 1:1 z Pogonią (wyrównująca bramka Michała Marciszaka), Unia Szymanowice po dwóch trafieniach Mateusza Rybarczyka oraz golach Artura Hyżyka i Przemysława Szkudlarka wygrała 4:3 ze Szczytem w Szczytnikach. Dokładnie odwrotny rezultat osiągnęli w Kamieniu piłkarze KS Kościelna Wieś. Gole dla B-klasowego reprezentanta gminy Gołuchów uzyskali Tomasz Olejnik (2) i Michał Ciesielczyk.