Świąteczny mecz Stal Pleszew vs Kosz Pleszew

Świąteczny mecz Stal Pleszew vs Kosz Pleszew - Zdjęcie główne

Koszykarze Kosza i piłkarze Stali darzą siebie sporą sympatią i nawzajem sobie kibicują. Dzisiaj stoczyli między sobą świąteczny mecz przyjaźni.

Drużyny zagrały dwie kwarty w koszykówkę oraz dwie kwarty w halową piłkę nożną. Liczyła się dobra zabawa, a wynik był sprawą drugorzędną, tym bardziej, że koszykarze dawali fory piłkarzom i vice versa. Odnotujmy jednak, iż w starciu koszykarskim padł remis 35:35, a w halowej piłce nożnej lepsi byli… koszykarze (5:4). W przerwach odbyły się pokazy taekwondo oraz tańca nowoczesnego, przeprowadzono też konkursy dla kibiców w rzutach za trzy punkty i osobistych oraz w strzelaniu rzutów karnych. Zawody miały cel charytatywny – zebranie środków na rehabilitację Ani, która niedawno wybudziła się ze śpiączki. Wśród nabywców „cegiełek” rozlosowano nagrody. Obie drużyny otrzymały natomiast od burmistrza Mariana Adamka pamiątkowe puchary.