Sześć medali w Funakoshi Cup

Sześć medali w Funakoshi Cup - Zdjęcie główne

Karatecy PKK Pleszew wystartowali w minioną sobotę we Wrocławiu w Międzynarodowym Turnieju Karate Funakoshi Cup’13 o Puchar Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego. Z dwunastoosobowej reprezentacji z medalami powróciła dokładnie połowa. Trzy krążki były złote. Dawid Szymura zwyciężył w kumite młodzików powyżej 55 kg (pokonał w finale 3:2 Jakuba Kaługę z KS Gokken Gdynia), w kumite juniorów powyżej 68 kg triumfował Krystian Żuchowski (w decydującej walce zwyciężył przez wskazanie sędziów zawodnika Tczewskiego Klubu Karate, Dawida Stubbę), a Maciej Drążewski był najlepszym karateką wśród seniorów do 67 kg (w finale wygrał 10:3 z Maciejem Parczewskim, reprezentantem KK Lębork). Brązowe medale zdobyli Barbara Sadowska (kumite młodziczek; +40 kg), Kacper Vogt (kumite chłopców; +35 kg) oraz Jan Szkudlarek (kumite młodzików; +55 kg). (ph)