V Turniej Rankingowy

V Turniej Rankingowy - Zdjęcie główne

Dziewiętnaścioro uczestników, w tym dwie kobiety, zgromadził V Turniej Rankingowy Stowarzyszenia Dart Pleszew, przeprowadzony w „Hadesie” w sobotę, 17 stycznia.

Zwyciężył Jakub Koralewski (Kotowiecko), pokonując w finale Piotra Figlaka z Krotoszyna. Lokaty na podium wywalczyli ponadto dwaj pleszewianie – Adam Barczyński i Andrzej Fabiszewski. Prowadzenie w rankingu długofalowym utrzymał Jonasz Hołderny, pomimo absencji w ostatnich zawodach. Jarocinianin uzbierał 150 punktów i o 22 wyprzedza Jakuba Koralewskiego. Kolejne miejsca w czołówce okupują zawodnicy z Pleszewa: Marcin Nowak (124), Adam Barczyński (104), Andrzej Fabiszewski (100), Tomasz Hałajda (94), Stanisław Nowak (70) i Krzysztof Staszak (68). Sklasyfikowano 39 uczestników. Najlepsza dwunastka wywalczy kwalifikację do VII Masters. Zaplanowano w sumie 10 turniejów. Najbliższy odbędzie się w „Hadesie” w sobotę, 7 lutego. (ph)