W dziesięciu też można wygrać [ZDJĘCIA]

Sport Gladiatorzy Pieruszyce przez większość meczu grali w osłabieniu, a mimo tego pokonali Tarchalankę Tarchały Wielkie.

Miłosz Kostanowicz już w 6’ został ukarany czerwoną kartką i pieruszyczanom przyszło rywalizować w dziesięciu. Gra w osłabieniu niespecjalnie była widoczna i to podopieczni trenera Mirosława Czajki wbili pierwszego gola. Mateusz Pauter sfaulował w polu karnym Michała Zasańskiego, a „jedenastkę” zamienił na bramkę Remigiusz Korzeniewski. Miejscowi z prowadzenia cieszyli się tylko trzy minuty, a gola na 1:1 zdobył Adrian Wewiór, syn trenera LKS-u Gołuchów.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się pod dyktando pieruszyczan. Remigiusz Korzeniewski „skradł” asysty Adrianowi Włodarczykowi i Michałowi Zasańskiemu, nie wykorzystując dwóch dogodnych okazji bramkowych. Na szczęście końcówka tej odsłony pojedynku zaowocowała dwoma golami. Obie zdobył Dawid Borowiak. Najpierw otrzymał podanie od Adriana Włodarczyka i wycelował w samo okienko, a niespełna minutę później skorzystał z błędu obrońcy i bramkarza, kierując piłkę do putej bramki.

Po przerwie pieruszyczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, w średnim pressingu rozbijali akcje zaczepne rywali i próbowali gry z kontrataku. Po takiej właśnie akcji Adrian Włodarczyk podwyższył na 4:1. Asysta trafiła na konto Remigiusza Korzeniewskiego. W tym momencie siły na boisku były wyrównane, bo czerwoną kartkę w wyniku dwóch żółtych obejrzał Paweł Świtała (72’).

– Powiedziałem tylko sędziemu „ale jesteś groźny”, a on pokazał mi kartkę – denerwował się kapitan Tarchalanki.

Do końca było już nerwowo, a tuż po ostatnim gwizdku arbitra „czerwień” obejrzał Adrian Wewiór. Tymczasem mecz zakończył się wynikiem 4:2, bo Roman Tymofiv wygrał w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Gladiatorów, Kacprem Malińskim.

GLADIATORZY PIEUSZYCE – TARCHALANKA TARCHAŁY WIELKIE 4:2 (3:1)

Gladiatorzy Pieruszyce: Kacper Maliński, Bartosz Karolczak, Brajan Jujka, Miłosz Kostanowicz C (6’), Bartosz Kantek (90’ Mateusz Dankowski), Oskar Jankowiak, Dawid Borowiak Ż (78’ Kamil Chojecki), Albin Marciniak (84’ Albin Marciniak), Michał Zasański (46’ Adam Cegła), Adrian Włodarczyk (87’ Maciej Larek), Remigiusz Korzeniewski Ż (90' Gabriel Wawrzyniak)

1:0 – Remigiusz Korzeniewski (28’ z karnego)

Las Kuczków – Zębców Ostrów Wlkp. 5:1

Gole dla Lasu: Norbert Ceglarek (2), Krzysztof Pilarski, Dominik Foterek, Rafał Górny

Prosna Chocz – Czarni Wierzbno 3:3

Gole dla Prosny: Igor Durski, Michał Furtak, Dawid Szymczak