Wielka Sobota na piłkarskich boiskach

Wielka Sobota na piłkarskich boiskach - Zdjęcie główne

Wielka Sobota była pomyślna dla trzech drużyn z pleszewskiego powiatu występujących na boiskach kaliskiej klasy okręgowej.

Piłkarze Czarnych stoczyli zacięty i wyrównany mecz z Piastem Czekanów. Zanosiło się na remis, gdy oto fatalny w skutkach błąd popełniła czekanowska defensywa. Miłosz Regus, który na boisku przebywał raptem od trzech minut, skorzystał z okazji i wbił zwycięskiego gola. Pleszewska Stal wywiozła z Trębaczowa komplet punktów, a mecz ustawiła sobie już w 5. minucie. Krystian Benuszak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Chojnackiego i zdobył swojego piętnastego gola w tym sezonie. Na 2:0 podwyższył Dawid Pera. Trzy minuty później stalowcom przyszło zagrać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych obejrzał Emil Poczta. Gospodarze po kontrowersyjnym – zdaniem pleszewian – rzucie karnym zmniejszyli rozmiary porażki, ale na więcej nie było ich stać. Trzy punkty wywalczył też LKS Gołuchów, który na boisku w Pleszewie ograł beniaminka z Żerkowa 4:2. Dwa gole dla LKS-u strzelił Mateusz Szkudlarski, a po jednym Przemysław Skibiszewski i Adrian Hajdasz. Kaliska A-klasa teoretycznie pauzowała, jednak unici rozegrali awansem pojedynek z Prosną Kalisz. Przegrali 1:5, a honorowego gola zdobył Artur Hyżyk.

POKAZ KULINARNY Z BIAŁĄ KIEŁBASĄ W ROLI GŁÓWNEJ! ZOBACZ VIDEO.