XVI Bieg Mikołajczykowski

XVI Bieg Mikołajczykowski - Zdjęcie główne

16 startów na dystansach od 400 do 1200 metrów złożyło się na całość XVI Biegu Mikołajczykowskiego, który dzisiaj odbył się w Dobrzycy. W zawodach wystartowali głównie uczniowie ze szkół Ziemi Pleszewskiej, choć nie zabrakło też uczestników z powiatów ościennych.

Czołowe szóstki w poszczególnych biegach uhonorowane zostały dyplomami, a najlepsze trójki otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Wyniki indywidualne zaprezentujemy w najbliższym wydaniu "Życia Pleszewa". Prowadzona była klasyfikacja zespołowa szkół. Zwycięstwa odnotowały Szkoła Podstawowa w Dobrzycy, Gimnazjum w Dobrzycy i Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie. Biegi uliczne poprzedzone zostały XVI Ogólnopolskim Wyścigiem Kolarskim im. Stanisława Mikołajczyka. W gronie żaczek zwyciężyła utalentowana kolarka ze Strzyżewa, Milena Jędrzejak, która później zapaliła znicz olimpijski. Apel olimpijski odczytała natomiast Wiktoria Leszczyńska.