Zmiana boiska, zmiana lidera

SportUczestnicy Lider Oldboys Cup 35+ wznowili rozgrywki po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. Mecze rozegrane zostały na innym niż dotychczas boisku. Zmienił się też lider.

W związku z pracami remontowymi boisko przy Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie wyłączone zostało z użytku. Rozgrywki przeniesione zostały na „Orlika” przy pleszewskiej „Trójce”. Już pierwszy mecz przyniósł konfrontację Tilgnera z Victorią Komiz, czyli lidera i wicelidera po sześciu kolejkach. Tilgner miał zdecydowanie liczniejszą kadrę zawodników, ale nie przełożyło się to na wynik. Victoria Komiz, grająca „gołym” składem, przetrwała bez strat pierwszą połowę, by po przerwie zadać dwa ciosy. Dotychczasowy lider odpowiedział tylko jednym trafieniem i w ten oto sposób doszło do zmiany przodownika.

Do walki o podium włączyli się Stalpot Amatorzy, którzy – po zwycięstwie nad Fokus Oldboys 50 (w meczu tych drużyn znów padło dziewięć goli!) – tracą do wicelidera już tylko dwa punkty. Pierwszą wygraną w sezonie odnotowali Oldboys Gołuchów.

Dominik Włodarczyk (Tilgner) został z dorobkiem dziesięciu goli samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. O jedną bramkę mniej strzelił jego kolega z drużyny, Krzysztof Konieczny. Po sześć trafień mają na swoim koncie Radosław Mielcarek (Victoria Komiz), Bartosz Olejnik (Edbet Kowalew), Patryk Piętak (Stalpot Amatorzy) i Dominik Kubiak (Fokus Oldboys 50).

W piątek, 1 września, odbędzie się kolejka numer osiem. Zagrają: Stalpot Amatorzy z Oldboys Gołuchów (17:00), Victoria Komiz z Fokus Oldboys 50 (17:50) i Edbet Kowalew z Tilgnerem (18:40). Rozgrywki zorganizowali Sebastian Wasielewski i Maciej Jaworski.

LIDER OLDBOYS CUP 35+

Termin VII – 25 sierpnia 2023:

Tilgner Pleszew – Victoria Komiz 1:2

Gole: Dominik Włodarczyk – Radosław Mielcarek, Karol Szehyński

Fokus Oldboys 50 – Stalpot Amatorzy 4:5

Gole: Tomasz Adamczyk (3), Jarosław Baszkiewicz – Patryk Piętak (2), Tomasz Mikołajczak, Błażej Gawroński, Tomasz Szymkowiak

Edbet Kowalew – Oldboys Gołuchów 1:2

Gole: Łukasz Królik – Mariusz Marcinkowski, Łukasz Witucki