Reklama

Akademia Aktywności. To był niezwykły projket! Przeszkolili 60 dzieciaków!

Opublikowano:
Autor:

Akademia Aktywności. To był niezwykły projket! Przeszkolili 60 dzieciaków!   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

60 dzieciaków przeszkolonych zostało w ramach projketu "Akademia Aktywności". Najstarsi mają kilkanaście lat. Najmłodsi zaledwie kilka. 

 

„Akademia Aktywności” to projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. WOPR Gołuchów realizował go we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju w Pleszewie.

 

– To przedsięwzięcie nie udałoby się bez pomocy i wsparcia Grażyny Kaczmarek, prezes stowarzyszenia, które pozyskało środki finansowe na jego realizację – podkreślał podczas oficjalnego zakończenia projektu Dominik Kołaski, pomysłodawca akcji.

 

Na czym polegał projekt?

Projekt obejmował zorganizowanie zajęć w ramach Klubu Małego oraz Młodego Ratownika. Dzieci i młodzież miały okazję doskonalić umiejętności pływackie rozszerzając je o elementy ratownictwa wodnego. W ramach projektu przygotowana została również oferta dla osób w wieku 60+, które będą doskonalić swoje umiejętności ćwiczenia w wodzie oraz rehabilitację wielu schorzeń.

 

– Osiągnęliście coś, czego wcześniej nikt inny nie dokonał. Wy i wasi najbliżsi możecie być dumni. Dzisiaj wiecie, jak należy zachować się i jak należy reagować w przypadku zagrożenia utraty zdrowia i życia. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z wami naszą wiedzą i umiejętnościami. Poznaliście nasze zawody, które wykonujemy z pasją i zaangażowaniem. Być może ktoś z was pójdzie w nasze ślady. Będziemy się cieszyć z takich następców – mówił Dominik Kołaski

 

Po czym nastapiła najważniejsza część uroczystości, czyli ślubowanie i uroczyste przyjęcie młodych ratowników w poczet WOPR Gołuchów. Młodzi ratownicy na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie złożyli uroczystą przysięgę, a następnie przeszli mały chrzest, który składał się z trzech części. Dzieci musiały zjeść kawałek cytryny, otrzymały klapsa wiosłem oraz robiły pamiątkowe zdjęcia z kołem ratunkowym.

 

Ratowników wodnych w tym przedsięwzięciu wsparło wiele osób, instytucji i organizacji. Organizatorzy dziękowali ratownikom medycznym z Pleszewskiego Centrum Medycznego, Komendzie Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, OSP Gołuchów, OSP Pleszew, WOPR Konin, Gołuchowskiemu Ośrodkowi Turystyki i Sportu, Ośrodkowi Kultury Leśnej w Gołuchowie, Starostwu Powiatowemu, gminie Gołuchów, Gminnemu Centrum Kultury w Dobrzycy. Na wyrazy wdzięczności zasłużyli również: Eugeniusz Małecki, Andrzej Madaliński, Hieronim Rybczyński, skarbnik zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pleszewie oraz Maksymilian Sadowski.

 

Specjalne podziękowania trafiły do ratowników wodnych z WOPR Gołuchów, którzy w ostatnim czasie uratowali życie dwóch osób – nastolatki i młodego mężczyzny. Na słowa uznania zasłużyli: Kazimierz Radomski, Gerard Banaszkiewicz, Miłosz Mencel i Krystian Żuchowski.

 

– Musimy pamiętać, że nie zawsze udaje się wszystkich uratować - mówił Dominik Kołaski.

 

 

Dla upamiętnienia tych osób mali ratownicy utworzyli łańcuch życia i wypuścili w niebo balony. 

 

Na zakończenie imprezy współpracownicy Dominika Kołaskiego przygotowali mu  niezwykle miłą niespodziankę. Okazało się bowiem, że akurat wczoraj obchodził on urodziny. Nie zabrakło więc tortu i gromkiego Sto lat!!!

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE