Reklama

Będą duże zmiany na stacji PKP w Kowalewie. Przetarg rusza w tym roku. Co się zmieni?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. UMiG Pleszew

Będą duże zmiany na stacji PKP w Kowalewie. Przetarg rusza w tym roku. Co się zmieni? - Zdjęcie główne

foto arch. UMiG Pleszew

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę peronu nr 1 na stacji Pleszew (w miejscowości Kowalew). Co się konkretnie zmieni? I kiedy ruszą prace?

Jeszcze w tym roku powinien ruszyć przetarg na przebudowę peronu nr 1 w Kowalewie. Jak informuje "Życie Pleszewa" spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wszystko zaplanowano w ramach rządowego programu.

- Dla zwiększenia komfortu podróży PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę peronu nr 1 na stacji Pleszew (miejscowość Kowalew) w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” - informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Remont stacji PKP w Kowalewie. Co się zmieni?

Jak się dowiedzieliśmy, wspomniana inwestycja ma poprawic komfort pasażerów, podróżujących na co dzień na wspomnianym odcinku. Zmieniona zostanie m.in. nawierzchnia peronu.

- Zaplanowane zadanie inwestycyjne umożliwi dogodny dostęp do komunikacji kolejowej m.in. poprzez budowę wysokiego peronu, ułatwiającego korzystanie z kolei, montaż wiat, jasnego oświetlenia i ułożenie antypoślizgowej nawierzchni - dodaje przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Remont stacji PKP w Kowalewie. Kiedy zaplanowano prace?

Według założeń, przetarg na wspomnianą inwestycję powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym roku, jednak same prace zaplanowano na lata kolejne.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują ogłosić postępowanie przetargowe na wykonanie zadania w roku 2022. Wykonanie prac zaplanowano na rok 2024 - komentuje Bartosz Pietrzykowski.

Remont stacji PKP w Kowalewie. Czy będą utrudnienia dla pasażerów?

Czy w związku z planowaną inwestycją mogą występować jakieś utrudnienia? 

- W trakcie wykonywania prac ruch pociągów pasażerskich będzie prowadzony torem nr 2, natomiast pasażerowie będą korzystać z peronu nr 2 - odpowiada "Życiu Pleszewa" Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Stacja PKP w Kowalewie - w ciągu 11 miesięcy powstanie nowy parking

Warto przy okazji przypomnieć, że wcześniej okolice dworca w Kowalewie zyskają nowe miejsca parkingowe. Inwestycja,  którą będą realizować władze Pleszewa, rozpocznie się niebawem i potrwa 11 miesięcy. W sumie powstanie tu kilkadziesiąt nowych miejsc, które usprawnią komunikację w okolicy dworca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy