Reklama

Duże zmiany w Pleszewie i Kowalewie. Rusza budowa trzech darmowych parkingów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Umowy oficjalnie podpisane - czas na rozpoczęcie prac. Już wkrótce rozpocznie się budowa trzech nowych - bezpłatnych - parkingów. Dwa powstaną w Pleszewe, jeden przy dworcu PKP w Kowalewie.

W pleszewskim Ratuszu podpisano oficjalnie umowy z wykonawcami trzech nowych parkingów, które powstaną na terenie Miasta i Gminy Pleszew. O ogromnej inwestycji - w ramach zadania pn. "Park & Ride" - pisaliśmy już w "Życiu Pleszewa", władze miasta pozyskały na nią 5,6 mln zł z Polskiego Ładu, podczas gdy całkowity koszt to ok. 6,7 mln zł.

Gdzie powstaną nowe parkingi w Pleszewie?

Trzy nowe, bezpłatne miejsca postojowe znajdą się:

  • w centrum Pleszewa - pomiędzy ulicami Ogrodową i Targową,
  • przy cmentarzu komunalnym w rejonie ul. Piaski w Pleszewie,
  • przy dworcu PKP w Kowalewie

W sumie powstanie 352 nowych darmowych miejsc do parkowania.

Nowy parking przy cmenatrzu komunalnym w Pleszewie

Najszbciej zrealizowana zostanie inwestycja przy cmentarzu komunalnym przy ul. Piaski - zgodnie z planami roboty powinny zakończyć się dwa miesiące po oddaniu placu budowy.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Komunalne Spółkę z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Spółkę z o. o. z siedzibą: Czartki 60, 98-200 Sieradz. Koszt wspomnianej inwestycji to 810.382,20 zł brutto.

Kolejne dwa parkingi realizowane już będą do przyszłego roku.

Nowy parking przy dwrocu PKP w Kowalewie

Mieszkańców z pewnością ucieszy nowy parking przy PKP w Kowalewie. Jak zaznaczają władze, miejsce zostanie przebudowane w ten sposób, by poprawić komunikację i ruch w tym miejscu. Obecnie poruszanie się tu jest utrudnione - właśnie przez parkujące auta.

- Wprowadzona zostanie tam nowa organizacja ruchu - nie będzie można już zatrzymywać się na miejscu, możliwe będzie tylko chwilowe pozostawienie auta, by np. wysadzić pasażera, a samo parkowanie będzie tylko na wyznaczonych miejscach parkingowych - wyjaśnia wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

Tutaj prace realizowane będą przez niecały rok od przekazania placu budowy. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Lewandowski Tomasz, a sama inwestycja kosztować będzie ok. 1.961.551,69 zł brutto.

Nowy parking przy Ogrodowej i Kolejowej w Pleszewie

Trzeci z parkingów - będzie największy. Chodzi o rejon ul. Ogrodowej i Kolejowej w Pleszewie - pomiędzy biblioteką a marketem "Biedronka" - w sumie ponad 170 miejsc.

- Będzie to jeden z ostatnich etapów rewitalizacji tego miejsca, ostatnim pozostanie budowa Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju - informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Wykonawną tej inwestycji będzie firma KOST-BUD Piotr Druchliński z Lądu, a całe zadanie pochłonie aż 3.979.739,30 zł brutto (inwestycja również realizowana będzie w ciągu 11 miesięcy od przekazania placu budowy).

Jak zaznacza burmistrz Pleszewa - wspomniana inwestycja nie będzie też typowym parkingiem - w planie jest wiele nasadzeń, małej architektury, a osobno w tej okolicy będzie realizowana nowa ścieżka rowerowa na odcinku od ul. Sienkiewicza do Targowej.

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA MIEJSC, GDZIE ROZPOCZNĄ SIĘ NIEBAWEM PRACE BUDOWALANE ORAZ ZDJĘCIA Z PODPISANIA UMÓW Z WYKONAWCAMI W URZĘDZIE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy