Reklama

Będzie kolejna część remontu ZSP nr 3 w Pleszewie. Co się zmieni? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 14:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przetarg na modernizację budynku pleszewskiej "trójki". To kolejny - trzeci już - etap prac. Co jest w planach?

Do 27 maja trwa przetarg na przebudowę SP nr 3 w Pleszewie. Jeśli uda się go rozstrzygnąć - największa placówka oświatowa na naszym terenie doczeka się tym samym kolejnego - trzeciego i prawdopodobnie ostatniego - etapu prac.

Remont pleszewskiej trójki - były już dwa etapy

Przypomnijmy: w roku 2020 w "trójce" w Pleszewie wyremontowano całe pierwsze piętro. Koszty opiewały wówczas na ponad milion złotych. Warto zaznaczyć, że pierwszy etap robót obejmował nie tylko prace budowlane, ale i wyposażenie w meble i nowe monitory interaktywne. 

– To był ciężki remont, ponieważ okazało się, że stan techniczny był gorszy niż zakładano – wyjaśniał wówczas na naszych łamach burmistrz Arkadiusz Ptak.

Już wtedy zapowiadano, że prace będą kontynuowane. I tak też się stało - w roku 2021 przeznaczono na inwestycję kolejne pieniądze - ok. 900 tys. zł. Zmiany objęły wówczas kolejne korytarze i pomieszczenia.

Remont Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie - będzie trzeci etap

Teraz - jak zapowiada burmistrz - przyszedł czas na trzeci etap prac, obejmujący parter i pomieszczenia piwniczne, gdzie znajdują się m.in. szatnie.

Zgodnie z zakresem prac, remont obejmie zarówno korytarze w piwnicy (o powierzchni 217,69 m kw.), korytarze na parterze (o powierzchni 27,19 m kw), ponadto wyremontowany zostanie sklepik (11,10 m kw.) oraz powstanie - a właściwie wróci - Izba Pamięci poświęcona powstańcom wielkopolskim (o powierzchni 35,00 m kw,). Wyremontowany ma zostać także magazyn (12 m kw.).

Wnętrza po kolejnym etapie remontu będą oczywiście w tej samej stylistyce co na wyższych kondygnacjach budynku. A warto przypomnieć, że projekt wnętrz Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie zdobył niedawno pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer 2022.

Przypomnijmy: „trójka” jest największą szkołą prowadzoną przez Miasto i Gminę Pleszew. Liczba uczniów przekracza 700. Jest to tzw. „tysiąclatka”.

W GALERII ZNAJDZIECIE WIZUALIZACJĘ ODNOWIONYCH POMIESZCZEŃ W PLESZEWSKIEJ TRÓJCE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy