Reklama

"Bezpieczny weekend" na drogach. Więcej patroli!

Opublikowano:
Autor:

"Bezpieczny weekend" na drogach. Więcej patroli! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przez cały weekend na terenie powiatu pleszewskiego prowadzone są działania „Bezpieczny Weekend – listopadowy weekend 2017”. Oznacza to jedno - więcej patroli. Tak więc, uważajmy!

- Do niedzieli funkcjonariusze będą pełnić szczególny nadzór nad sytuacją w regionie. Policjanci ruchu drogowego będą skupiali się na ujawnianiu wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów. Wśród nich prym wiodą nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa i niezgodne z przepisami przewożenie dzieci w pojazdach - objaśnia mł. asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie. 


Funkcjonariusze będą wyciągać konsekwencje przewidziane prawem za łamanie przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli oprócz sprawdzenia wymaganych dokumentów sprawdzą także stan trzeźwości kierowców.

Policjanci podczas działań będą zwracać szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jak i na nieprawidłowe zachowanie się samych pieszych, w szczególności po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy o noszeniu elementów odblaskowych!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE