Reklama

Chocz. Zmienia się częstotliwość odbioru śmieci w okresie zimowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chocz. Zmienia się częstotliwość odbioru śmieci w okresie zimowym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko raz w miesiącu w okresie zimowym odbierane będą śmieci z posesji w gminie Chocz. Dotyczy to nieczystości zmieszanych i tzw. odpadów biodegradowalnych. - Ta zmiana ma na celu zminimalizowanie kosztów związanych z odbiorem odpadów – mówi wiceburmistrz Chocza, Magdalena Marciniak. Ludzie nie kryją oburzenia. - Tylko czekać aż pojawia się szczury, skoro kosze będą przepełnione – zwraca uwagę jeden z mieszkańców.

Wiadomo już kto będzie odbierał śmieci z posesji w gminie Chocz. W tej kwestii nic się nie zmienia. Usługą nadal zajmować będzie się WM Wiatrowiec Energie z Nowej Wsi, a umowa została podpisana na cały rok. Co prawda do przetargu zgłosiło się również Przedsiębiorstwo Komunalne z Pleszewa, ale oferta miejscowej firmy była tańsza. Będą jednak zmiany w harmonogramie odbioru nieczystości.

Chocz. Odbiór śmieci raz w miesiącu

 - Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych oraz odbiór odpadów biodegradowalnych w okresie zimowym – a więc od listopada do marca – prowadzony będzie tylko raz w miesiącu – mówi wiceburmistrz Chocza, Magdalena Marciniak.

I tłumaczy zmiany. – Maja one na celu zminimalizowanie kosztów związanych z odbiorem odpadów. Radzi też, by mieszkańcy którzy w tym okresie gromadzą więcej śmieci wyposażyli nieruchomości w dodatkowe pojemniki. I jeszcze jedna ważna kwestia. - Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na prawidłową segregację odpadów – wskazuje Magdalena Marciniak. I przypomina.  - Prawidłowa segregacja zmniejsza koszt zagospodarowania odpadów. W razie pytań można dzwonić pod numer  62 7415-330 w. 36.

Chocz. „Mam kupić 5 koszy?”

Zmiana częstotliwości odbioru odpadów z posesji wywołała niezadowolenie lokalnej społeczności. - Szkoda ze stawka nie jest adekwatna do odbioru śmieci. Tylko czekać aż pojawia się szczury, skoro kosze będą przepełnione – zwraca uwagę jeden z mieszkańców Chocza. Wtórują mu inni. - To co? Mam kupić 5 koszy? – pyta kolejny. - Mam małe podwórko i mam się zagracić śmieciami? Wskazuje też na jeszcze jeden problem związany z popiołem. - W pozostałe miesiące, gdy już się tak nie pali w piecu, to odbiór odpadów będzie prowadzony dwa razy w miesiącu. A jak jest popiół – to tylko raz – opisuje mężczyzna. I pyta – gdzie logika wskazując, że popiół w gminie nie jest odbierany jako osobna frakcja. I maja pewne przewidywania. - Teraz popiół będzie wywożony do lasów,  bo ludzie nie będą mieli co z tym zrobić. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy