Szpitalna poradnia odwykowa i zmieniła lokalizację. Mieściła się w hoteliku dla pielęgniarek, gdzie miała bardzo mało miejsca, a teraz została przeniesiona do budynku znajdującego się na uboczu, po prawej stronie od wjazdu na parking służbowy szpitala.
O tym, jak bardzo potrzebna jest ta Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnień od Alkoholu PCM – bo taka jest jej pełna nazwa - świadczy wciąż wzrastająca liczba pacjentów, która tutaj trafia. Z roku na rok jest ich więcej. W ubiegłym – było prawie 230. Terapii poddawani są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Przeprowadzane są rozmowy grupowe i indywidualne.
W poradni pracują: terapeuci – Maria Kamińska i Monika Olejniczak, psycholog Tomasz Graczyk i psychiatra Izabela Półtorak. Cała czwórka stara się pomóc wyjść mieszańcom naszego powiatu z nałogu, bo, jak podkreślają, choroba alkoholowa zostaje na całe życie.
W obecnej lokalizacji poradnia ma o wiele więcej miejsca, jest m.in. przestronna poczekania, której, na starym miejscu brakowało. Aby umówić się na spotkanie w poradni odwykowej, nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego.