Reklama

Cztery sale konferencyjne, 39 pokoi... Sprawdź, co zaplanowano w Compact Lab Pleszew [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno rozstrzygnął się przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej związanej z budową pleszewskiego "Centrum Rozwoju" pod nazwą Compact Lab. Wielomilionowa inwestycja powstanie u zbiegu ulic Ogrodowej i Kolejowej w Pleszewie.

Compact Lab Pleszew to wielka - szacowana na ok. 11 mln zł - inwestycja, która będzie ostatnim etapem rewitalizacji terenów pokolejowych.

Zgodnie z założeniami u zbiegu ulic Kolejowej i Ogrodowej ma powstac obiekt, który będzie pełnił zarówno rolę hotelu jak i i wielkiego inkubatora - zarówno przedsiębiorczości jak i aktywności społecznej. A wszystko właśnie pod nazwą „Compact Lab Pleszew”.

Compact Lab Pleszew - Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju - był przetarg na dokumentację

Szczegóły związane z budową „Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju” powinniśmy poznać jeszcze w tym roku - niedawno zakończył się bowiem przetarg na stworzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Zgodnie z wynikiem postępowania, wspomnianą dokumentację stworzy Biuro Obsługi Architektonicznej „Archi-Graf” z siedzibą w Pile - planowany koszt to ok. 243 tys. zł.

Compact Lab Pleszew - Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju - co jest planowane w budynku?

Według dokumentacji, jaką dołączono do przetargu, budynek będzie obsługiwany komunikacyjne z ul. Ogrodowej i Kolejowej, przy czym wjazd od strony ul. Kolejowej będzie służył jako ciąg dojazdowy do hali garażowej, a także do strefy załadunku i rozładunku samochodów dostawczych. 

Według założeń, sam teren ma pozostać nieogrodzony - nie zabraknie oczywiście zieleni w postaci trawników, drzew i krzewów ozdobnych.

Od strony południowej projektowny budynek ma uwzględniać kontekst budynku dworocowego - wszystko oczywiście po to, by całość wkomponowywała się we wcześniejsze etapy rewitalizacji terenów pokolejowych w tej części miasta.

Compact Lab Pleszew - parametry budynku

Zgodnie z danymi, tak prezentują się parametry nowego budynku, jaki powstanie u zbiegu ulic Kolejowej i Ogrodowej:

  • Powierzchnia zabudowy - 954,66 m. kw.
  • Powierzchnia całkowita - 2.515 m. kw.
  • Powierzchnia użytkowa - 2.008 m kw.
  • Kubatura - 8.874 m sześc.
  • Liczba miejsc postojowych - 18 (w tym 16 w hali garażowej)
Sam budynek ma być wyposażony w windę.

Compact Lab Pleszew - co będzie w środku budynku?

Zgodnie z planami na parterze budynku będzie lobby/recepcja a także wielka sala konferencyjno-szkoleniowa z zapleczem kuchennym (wspomniana sala będzie mogła pomieścić aż 160 osób - w sumie z foyer jej powerzchnia wyniesie 286,6 m kw.)

Na pierwszym piętrze budynku znajdzie się 15 pokoi oraz trzy sale konferencyjne (dwie sale o powierzchni ok. 60 m kw., jedna ok. 54,5 m kw.). Ponado zaplanowano pomieszczenia gospodarcze i socjalne).

Na drugim piętrze zaplanowano z kolei 24 pokoje oraz pomieszczenia gospodarcze.

W sumie w całym budynku znajdzie się ok. 80 miejsc dla gości (pokoje będą głównie 3- oraz 1-osobowe).

Przypomnijmy: jak mówił wcześniej burmistrz, cały projekt - związany ze Compact Lab Pleszew - ma być dochodowy – pozwoli ponadto stworzyć nowe miejsca pracy.

– Szacujemy, że zatrudnienie przy tym znajdzie 15 osób. To ma być projekt dochodowy, ale – przede wszystkim – miastotwórczy – podkreślał wcześniej burmistrz Arkadiusz Ptak.

Zgodnie z założeniami, przetarg na samą budowę Compact Lab Pleszew - może zostać ogłoszony jeszcze pod koniec tego roku.

W GALERII ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ MATERIAŁY POGLĄDOWE - KONCEPCJĘ BUDYNKU, JAKĄ ZAWARTO W PRZETARGU NA STWORZENIE DOKUMENTACJI

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy