Reklama

Czy są kłopoty z ciśnieniem wody w gminie Gołuchów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy są kłopoty z ciśnieniem wody w gminie Gołuchów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy są kłopoty z ciśnieniem wody na sieci w gminie Gołuchów?

Problemy z ciśnieniem wody zgłosił nam kilka dni temu jeden z mieszkańców Jedlca.

– Umyć się nie można, woda ledwo leci z kranu, nigdy wcześniej takiego problemu nie było – alarmował.

W Zakładzie Usług Komunalnych w Gołuchowie dowiedzieliśmy się, że konserwatorzy sprawdzili sprawę w terenie. I żadnej większej awarii w tej miejscowości nie odnotowano. 

- Nasz konserwator nie potwierdził, żeby w tej miejscowości był jakiś większy problem z wodą – powiedziała nam Liliana Smolińska z ZUK w Gołuchowie. 

Sam Jedlec, jak tłumaczyła, jest dość dobrze zabezpieczony, jeśli chodzi o dostawy wody.

-  Magistrala w Jedlcu jest tak duża, że tam nie ma prawa zabraknąć wody.  Wydolność jest taka - jak powinna być. Wody nie brakuje – uważa przedstawicielka ZUK.

Przyznaje, że problemy mogą wystąpić, ale raczej są to sporadyczne i pojedyncze przypadki. Co wtedy robić?

- Wszelkie niedogodności z wodą proszę, żeby mieszkańcy zgłaszali do nas, do firmy – radzi Liliana Słomińska.

Wówczas -  jak dodaje  - można wysłać pracownika do konkretnego miejsca i tam rozwiązać problem.

- Sprawdzimy czy nie ma np. gdzieś awarii na przyłączu wewnętrznym, bo często jest tak, że ludziom gdzieś wycieka woda i nie zgłaszają tego bezpośrednio do nas i my nie wiemy - gdzie jechać. Jeśli wiemy, gdzie jest usterka, możemy od razu działać – tłumaczy przedstawicielka ZUK.

Dodaje też, że drobne niedogodności związane np. z ciśnieniem mogą wystąpić zwłaszcza wieczorami.

– Wieczorami, jakiś spadek może wystąpić, jeżeli wszyscy napełniają baseny, podlewają ogródki, bo jest gorąco. Natomiast na pewno wody nie brakuje. Co do samego Jedlca, jest on rozległy więc jeśli zdarzają się problemy, trzeba o nich alarmować zakład. Jesteśmy cały czas pod telefonami – zapewnia przedstawicielka ZUK.

Apeluje jednocześnie do mieszkańców o rozsądne korzystanie z wody zwłaszcza w czasie upałów. Pobór do napełnienia basenu, czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych – np. w gospodarstwach rolnych.

Poza tym nadmierny pobór też powoduje obniżenie ciśnienia wody w sieci i pogorszenie właściwości fizycznych wody, co w konsekwencji może doprowadzić do przerw w jej dostawie.

Awarie wodociągów i kanalizacji należy zgłaszać w siedzibie ZUK w Gołuchowie przy  ul. Biberona 8 - od 7.00 – 15.00 osobiście lub telefonicznie 62 7617 636, 62 7617 639. Poza tymi godzinami można dzwonić do konserwatorów – Gołuchów, Jedlec - tel. 694 725 702, Kuchary, Macew, Popówek, Kościelna Wieś, Borczysko, Kotowiecko, Kucharki, Karsy, Krzywosądów, Szkudła, Czerminek, Żychlin , Czechel - tel. 606 279 389 oraz Tursko, Pleszówka, Bielawy, Kajew, Bogusław, Bogusławice, Wszołów, Przekupów - tel. 668 806 914. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy