Reklama

Pleszew. Problemy z wodą. W wielu miejscowościach wciąż jest trudno, pomagali strażacy. A burmistrz wydał ważną decyzję

Opublikowano: sob, 19 cze 2021 20:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Problem związany z wodą Pleszewie nadal trwa. W części miasta i miejscowości w gminie sytuacja nieco się poprawiła, jednak w części nadal jest trudna. W dystrybucji wody pomagali dziś m.in. strażacy, na osiedlu w Pleszewie stanął również beczkowóz. Burmistrz wydał tymczasem w sobotę specjalne zarządzenie i zapowiada nadzwyczajne spotkanie z radnymi - w sprawie zaopatrzenia Miasta i Gminy w wodę.

O problemach z wodą w Pleszewie piszemy na naszych łamach od piątku - 18 czerwca. Już wtedy władze miasta wspólnie z PK apelowały o ograniczenie zużycia wody - poprzez zrezygnowanie z podlewania swoich ogródków. Wodę wyłączono już także w piątek na wszystkich Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Pleszewie.

Pleszew. Brak wody. Alarmowali czytelnicy

Nasi Czytelnicy także alarmowali nas bezpośrednio o kłopotach z ciśnieniem w sieci.

Dziś - w sobotę 19 czerwca - sytuacja znacznie się pogorszyła. Przez kilkanaście godzin wody  w wielu miejscach nie było w ogóle lub ciśnienie było bardzo słabe. Pisaliście o tym na naszym profilu na FB.

Pleszew. Brak wody. Był komunikat burmistrza

Burmistrz Pleszewa referował, że sytuacja jest spowodowana bardzo dużym poborem wody w ostatnich dniach - wcześniej na naszych łamach mówiły o tym także władze PK i wodociągów.

- Informuję, że wczoraj (18.06.) z powodu bardzo dużego i trwającego kilka dni rozbioru wody (z 2.600 m³/dobę w „normalne dni” do 5.200 m³/dobę) w miejscowościach zasilanych z wodociągu wystąpiły przerwy w jej dostawie. Konieczne było w takiej sytuacji obniżenie ciśnienia do minimalnego, aby zapewnić ciągłość dostaw wody do Centralnej Stacji Wodociągowej. Spowodowało to również czasowy brak wody w kranach w niektórych miejscowościach Gminy Pleszew oraz na niektórych ulicach w Pleszewie - informował w sobotę przed południem burmistrz, zaznaczając, że minionej nocy wymieniono pompę w studni na bardziej wydajną

Jak twierdził dziś przed południem włodarz, sytuacja w sieci wodociągowej powoli się stabilizuje.

- W chwili obecnej ciśnienie w sieci wodociągowej stabilizuje się! By sytuacja ta się nie powtórzyła, cały czas apeluję o radykalne ograniczenie używania wody do podlewania trawników, ogródków oraz napełniania basenów ogrodowych. W związku z licznymi zapytaniami informuję ponadto, że fontanna na rynku działa w „obiegu zamkniętym” tj. woda nie jest pobierana z sieci. Pod fontanną znajduje się zbiornik, filtry oraz mini stacja uzdatniająca tę wodę - opisywał w sobotę przed południem Arkadiusz Ptak.

Pleszew. Problemy z wodą. Jak wygląda sytuacja obecnie, pod wieczór w sobotę 19 czerwca?

Obecnie dostajemy od Was informacje, że sytuacja faktycznie nieco się poprawiła - woda już w większości popłynęła z kranów, choć ciśnienie jest miejscami bardzo słabe.

Na naszym profilu na FB opisujecie, że w większości jest lepiej niż od rana.

- Interwencja pomogła. Brawo - pisze pani Teresa

- Na Poznańskiej ciśnienie lepsze już - opisuje pani Milena

- W Suchorzewie pomalutku ale jest - komentuje pani Agnieszka

- Na Szpitalnej cały czas leci - zaznacza pani Marta

Są jednak jeszce miejsca w Pleszewie i w gminie, gdzie z wodą wciąż są problemy.

- Nic a nic, tak suchych rur jeszcze nie było - pisze na naszym profilu na FB pan Adrian

- U mnie nic a nic- Sahara - dodaje pani Beata

Pleszew. Brak wody. Pomagali strażacy z OSP

Warto podkreślić, że w związku z problemami z wodą bardzo pomagali dziś nasi strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

M.in. w Rokutowie strażacy z OSP dystrybuowali wodę do gospodarstw.

Pleszew. Nowe zarządzenie burmistrza w związku z problemami z wodą

Burmistrz Pleszewa wydał z kolei pod wieczór w sobotę nowy komunikat

Poziom "rezerwy wody" na stacji wodociągowej w Pleszewie nadal jest niski, choć w porównaniu z dniem wczorajszym sytuacja się poprawiła (jest m.in. mniejsze zużycie wody). Ewentualne obniżenie ciśnienia w sieci będzie podyktowane wyłącznie zgromadzeniem odpowiedniej ilości wody w zbiornikach w nocy z 19 na 20 czerwca. Takie działanie podjęte poprzedniej nocy przyniosło zamierzony efekt - ulice i miejscowości, które pozbawione były w ogóle wody otrzymały je w dniu dzisiejszym. Nadal jednak w niektórych miejscowościach sytuacja jest trudna - komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak twierdzi, sytuacja jest monitorowna na bieżąco.

Sytuacja w Państwa miejscowościach oraz na osiedlach stale monitorowana jest za pośrednictwem radnych, sołtysów, przewodniczących zarządów osiedli, OSP za co bardzo dziękujemy - zaznacza włodarz.

Jest też ważna decyzja włodarza.

Arkadiusz Ptak wydał dziś ponadto formalne obwieszczenie, w którym postanawia wyłączyć możliwość korzystania z wody w celu podlewania ogrodów, trawników i innych terenów zieleni oraz mycia pojazdów. 

Jak zaznacza włodarz, to już nie prośba, ale formalne ograniczenie.

To nie koniec. Burmistrz Pleszewa zapowiada zwołanie nadzwyczajnego spotkania z radnymi.

W poniedziałek o godzinie 8.00 odbędzie się spotkanie Burmistrza z Radnymi Rady Miejskiej celem omówienia sytuacji w zakresie zaopatrzenia w wodę. Transmisja on-line odbędzie się na profilu FB na profilu Miasta i Gminy Pleszew (Pleszew Miasto Otwarte) - dodaje na koniec Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy