Reklama

Pleszew. Problemy z wodą. W wielu miejscowościach wciąż jest trudno, pomagali strażacy. A burmistrz wydał ważną decyzję

Opublikowano: sob, 19 cze 2021 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Problem związany z wodą Pleszewie nadal trwa. W części miasta i miejscowości w gminie sytuacja nieco się poprawiła, jednak w części nadal jest trudna. W dystrybucji wody pomagali dziś m.in. strażacy, na osiedlu w Pleszewie stanął również beczkowóz. Burmistrz wydał tymczasem w sobotę specjalne zarządzenie i zapowiada nadzwyczajne spotkanie z radnymi - w sprawie zaopatrzenia Miasta i Gminy w wodę.

Reklama

O problemach z wodą w Pleszewie piszemy na naszych łamach od piątku - 18 czerwca. Już wtedy władze miasta wspólnie z PK apelowały o ograniczenie zużycia wody - poprzez zrezygnowanie z podlewania swoich ogródków. Wodę wyłączono już także w piątek na wszystkich Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Pleszewie.

Pleszew. Brak wody. Alarmowali czytelnicy

Nasi Czytelnicy także alarmowali nas bezpośrednio o kłopotach z ciśnieniem w sieci.

CZYTAJ TAKŻE: W Pleszewie może zabraknąć wody? Przedsiębiorstwo Komunalne: prosimy o możliwie maksymalne ograniczenie jej zużycia

Dziś - w sobotę 19 czerwca - sytuacja znacznie się pogorszyła. Przez kilkanaście godzin wody  w wielu miejscach nie było w ogóle lub ciśnienie było bardzo słabe. Pisaliście o tym na naszym profilu na FB.

Mieszkańcy nie kryli swojej wściekłości, problemy mieli także przedsiębiorcy oraz rolnicy.

Pleszew. Brak wody. Był komunikat burmistrza

Burmistrz Pleszewa referował, że sytuacja jest spowodowana bardzo dużym poborem wody w ostatnich dniach - wcześniej na naszych łamach mówiły o tym także władze PK i wodociągów.

- Informuję, że wczoraj (18.06.) z powodu bardzo dużego i trwającego kilka dni rozbioru wody (z 2.600 m³/dobę w „normalne dni” do 5.200 m³/dobę) w miejscowościach zasilanych z wodociągu wystąpiły przerwy w jej dostawie. Konieczne było w takiej sytuacji obniżenie ciśnienia do minimalnego, aby zapewnić ciągłość dostaw wody do Centralnej Stacji Wodociągowej. Spowodowało to również czasowy brak wody w kranach w niektórych miejscowościach Gminy Pleszew oraz na niektórych ulicach w Pleszewie - informował w sobotę przed południem burmistrz, zaznaczając, że minionej nocy wymieniono pompę w studni na bardziej wydajną

Jak twierdził dziś przed południem włodarz, sytuacja w sieci wodociągowej powoli się stabilizuje.

- W chwili obecnej ciśnienie w sieci wodociągowej stabilizuje się! By sytuacja ta się nie powtórzyła, cały czas apeluję o radykalne ograniczenie używania wody do podlewania trawników, ogródków oraz napełniania basenów ogrodowych. W związku z licznymi zapytaniami informuję ponadto, że fontanna na rynku działa w „obiegu zamkniętym” tj. woda nie jest pobierana z sieci. Pod fontanną znajduje się zbiornik, filtry oraz mini stacja uzdatniająca tę wodę - opisywał w sobotę przed południem Arkadiusz Ptak.

Pleszew. Problemy z wodą. Jak wygląda sytuacja obecnie, pod wieczór w sobotę 19 czerwca?

Obecnie dostajemy od Was informacje, że sytuacja faktycznie nieco się poprawiła - woda już w większości popłynęła z kranów, choć ciśnienie jest miejscami bardzo słabe.

Na naszym profilu na FB opisujecie, że w większości jest lepiej niż od rana.

- Interwencja pomogła. Brawo - pisze pani Teresa

- Na Poznańskiej ciśnienie lepsze już - opisuje pani Milena

- W Suchorzewie pomalutku ale jest - komentuje pani Agnieszka

- Na Szpitalnej cały czas leci - zaznacza pani Marta

Są jednak jeszce miejsca w Pleszewie i w gminie, gdzie z wodą wciąż są problemy.

- Nic a nic, tak suchych rur jeszcze nie było - pisze na naszym profilu na FB pan Adrian

- U mnie nic a nic- Sahara - dodaje pani Beata

Pleszew. Brak wody. Pomagali strażacy z OSP

Warto podkreślić, że w związku z problemami z wodą bardzo pomagali dziś nasi strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

M.in. w Rokutowie strażacy z OSP dystrybuowali wodę do gospodarstw.

Pleszew. Nowe zarządzenie burmistrza w związku z problemami z wodą

Burmistrz Pleszewa wydał z kolei pod wieczór w sobotę nowy komunikat

Poziom "rezerwy wody" na stacji wodociągowej w Pleszewie nadal jest niski, choć w porównaniu z dniem wczorajszym sytuacja się poprawiła (jest m.in. mniejsze zużycie wody). Ewentualne obniżenie ciśnienia w sieci będzie podyktowane wyłącznie zgromadzeniem odpowiedniej ilości wody w zbiornikach w nocy z 19 na 20 czerwca. Takie działanie podjęte poprzedniej nocy przyniosło zamierzony efekt - ulice i miejscowości, które pozbawione były w ogóle wody otrzymały je w dniu dzisiejszym. Nadal jednak w niektórych miejscowościach sytuacja jest trudna - komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak twierdzi, sytuacja jest monitorowna na bieżąco.

Sytuacja w Państwa miejscowościach oraz na osiedlach stale monitorowana jest za pośrednictwem radnych, sołtysów, przewodniczących zarządów osiedli, OSP za co bardzo dziękujemy - zaznacza włodarz.

Jest też ważna decyzja włodarza.

Arkadiusz Ptak wydał dziś ponadto formalne obwieszczenie, w którym postanawia wyłączyć możliwość korzystania z wody w celu podlewania ogrodów, trawników i innych terenów zieleni oraz mycia pojazdów. 

Jak zaznacza włodarz, to już nie prośba, ale formalne ograniczenie.

To nie koniec. Burmistrz Pleszewa zapowiada zwołanie nadzwyczajnego spotkania z radnymi.

W poniedziałek o godzinie 8.00 odbędzie się spotkanie Burmistrza z Radnymi Rady Miejskiej celem omówienia sytuacji w zakresie zaopatrzenia w wodę. Transmisja on-line odbędzie się na profilu FB na profilu Miasta i Gminy Pleszew (Pleszew Miasto Otwarte) - dodaje na koniec Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -1

    Rcw

    Na warnenczyka nawet nie kapnie z kranu i taka poprawa cisnienia chyba w rządowych kranach jaja sobie robicie