Reklama

Suchorzew. Kontrowersje wokół drzew. - To paranoja! - twierdzi Czytelniczka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej w Suchorzewie. Sama inwestycja cieszy – jednak mieszkańcy zwracają uwagę na sytuację związaną z nowym chodnikiem, który tu powstaje - drzewa, które tutaj są od lat – umieszczone są bowiem w jego pasie.

Remont drogi w Suchorzewie

Przypomnijmy: w sierpniu Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie rozstrzygnął przetarg na przebudowę ciągu dróg powiatowych - nr 4336P i 4175P przebiegających przez Suchorzew. To kontynuacja prac z ubiegłego roku, inwestycja szacowana jest na ok. 660 tys. zł.

Przebudowywany i budowany jest odcinek od torów kolejowych w stronę figury na zakręcie - i dalej w kierunku sali wiejskiej. Inwestycja bardzo cieszy mieszkańców – bo apelowali o prace od lat. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo ludzi.

Roboty przy kolejnym etapie niedawno się rozpoczęły, jednak – jak już alarmują niektórzy mieszkańcy – niepokojący jest dla nich fakt, że w pasie nowego chodnika są drzewa.

– To fuszerka i paranoja – twierdzi jedna z mieszkanek Suchorzewa, która poinformowała nas o sprawie. 

Dlaczego drzewa są na chodniku?

Sołtys wsi Dariusz Dryjański, który zabiegał od dawna o tę inwestycję, i który na co dzień – jako włodarz wsi i zarazem pleszewski radny – na co dzień jej "pilnuje" - wyjaśnia w rozmowie z „Życiem Pleszewa”, że tak wynika po prostu z decyzji instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska, które przed rozpoczęciem wszelkich prac opiniują plany inwestycji - własnie pod kątem ochrony środowiska.

– Nie było zgodny Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na wycinkę wspomnianych drzew, według tych, którzy drzewa zbadali – są one zdrowe i mają ok. 150 lat. Ostatecznie wycięte będą tylko dwie lipy – reszta drzew na tej trasie pozostanie – wyjaśnia nam sołtys Suchorzewa.

Jak zaznacza, sam nieco ubolewa nad ostatecznym efektem praktycznym w związku z tym, jednak drzewa są zdrowe, a inwestycja będzie poprowadzona tak, aby było jak najbezpieczniej dla mieszkańców.

– Będzie nasyp nad stawami, całość zostanie ogrodzona – dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy