Reklama

Dobrzyca. Rynek w nowej odsłonie. Trzy koncepcje przebudowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dobrzyca. Rynek w nowej odsłonie. Trzy koncepcje przebudowy [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już kilka lat minęło od czasu, kiedy gmina Dobrzyca ogłosiła konkurs dla studentów wydziału architektury Politechniki Poznańskiej na projekt rewitalizacji rynku. Z 50 koncepcji, jakie wówczas przedstawiono, wybrano trzy. - Zgodne z możliwościami rynku i do zaakceptowania przez konserwatora zabytków - mówił burmistrz Jarosław Pietrzak na spotkaniu z mieszkańcami miasta, na którym prezentowano wybrane projekty.

Omawiali je przedstawiciele firmy DASTORE z Ostrowa Wlkp., której zlecono szczegółowe opracowanie koncepcji. Każdy z projektów zawiera przebudowę rynku, położenie kostki granitowej, zmianę organizacji ruchu, postawienie fontann, nowych nasadzeń zieleni itp. Miejsc parkingowych ma być od 19 do 25 - plus trzy dla osób niepełnosprawnych. Na rynku przewidziano też przestrzeń na: kiermasze, jarmarki czy koncerty. W każdej koncepcji jest także plan przesunięcia pomnika Stanisława Mikołajczyka. Po prezentacji mieszkańcy mieli także pytania. Głównie o zmianę organizacji ruchu. 

Jaki jest koszt inwestycji, jak zmieni się rynek i która koncepcja najbardziej spodbała się mieszkańcom? O tym przeczytasz noworocznym w "Życiu Pleszewa".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE