Reklama

Dzwonią do ludzi i mówią, że są urzędnikami. Wypytują o piece i opał

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzwonią do ludzi  i mówią, że są urzędnikami. Wypytują o piece i opał  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Próbowali już naciągnąć mieszkańców m.in. Broniszewic, Dobrzycy i Jedlca. Dzwonią do ludzi, przedstawiają się jako urzędnicy lub fundacja ekologiczna i chcą legalizować piece.

Dzwonią i przedstawiają się jako pracownicy urzędu gminy lub pracownicy tzw. fundacji ekologicznej. Informują rozmówcę, że przyjadą i zalegalizują piec.

Wyjaśniają, że ma to związek z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków.

Dzwonią i oszukują 

Do sytuacji takiej doszło m.in. w Broniszewicach - w gminie Czermin, o czym poinformowała nas jedna z internautek.

Sołtys wsi Andrzej Szymczak na razie nie miał zgłoszeń tego typu, ale apeluje wprost.

– Jeśli którykolwiek z mieszkańców odebrał podejrzany telefon o tej treści – namawiam, aby wszelkie niejasności związane z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków rozwiewać u źródła czyli w urzędzie gminy, ewentualnie zgłosić się do mnie – mówi sołtys Broniszewic. I dodaje. – Tylko tam lub przez Internet można składać deklaracje dotyczącą źródeł ciepła, jakie wykorzystujemy w domostwach. Nie dajmy się nabrać, nie  wpuszczajmy nikogo do domu – apeluje Andrzej Szymczak.

Przed oszustami ostrzega też Urząd Gminy w Czerminie.  

Docierają do nas informacje, że ktoś podający się za pracownika Urzędu Gminy wykonuje  telefony wypytując o kwestie związane z rodzajem pieca i stosowanego opału.
Każdy właściciel budynku ma obowiązek złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, ale PRACOWNICY URZĘDU NIE DZWONIĄ do mieszkańców.
Jeśli mają Państwo jakąkolwiek wątpliwość czy pytania proszę zadzwonić do Urzędu Gminy: 62 74 16 031 - apelują urzędnicy.

Zadzwonili do sołtyski 

Do podobnej sytuacji doszło również w Jedlcu - w gminie Gołuchów.
 
Tam oszuści mieli pecha i zadzwonili bezpośrednio do sołtys - Beaty Szymoniak.
 
- Do mieszkańców Jedlca oraz do mnie zadzwoniła osoba z ,,fundacji ekologicznej", aby przyjechać zalegalizować piec CO! Zadano mi również pytanie, czy urząd gminy to zrobił? Sprowadziłam panią szybko na ziemię, informując, że nie ma czegoś takiego jak legalizacja pieców i urzędnicy też tego nie robią! Pani zaraz się rozłączyła - tłumaczy sołtyska Jedlca.
Każdy właściciel budynku ma tylko i wyłącznie obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw!
 
- Jeśli macie jakąkolwiek wątpliwość proszę zadzwonić do urzędu gminy, również służę pomocą. Podaję numer z jakiego dzwonią podejrzane osoby. Niestety, numer działa w jedną stronę !! 602 767 386  - alarmuje sołtys.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy