Reklama

Fotoradar w Kościelnej Wsi. Wiemy, kiedy zostanie uruchomiony [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fotoradar w Kościelnej Wsi zamontowano kilka miesięcy temu. Cały czas nie został uruchomiony. Trwa wykonanie przyłączy przez Energę Operator. Znamy datę zakończenia prac.

Fotoradar na krajowej 12 w Kościelnej Wsi zamontowano we wrześniu ubiegłego roku. Nadal jednak nie został uruchomiony. 

- Termin uruchomienia urządzenia jest uzależniony od prac dostawców energii – usłyszeliśmy od przedstawicieli wydziału komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. 

Fotoradar w Kościelnej Wsi. Kiedy zostanie uruchomiony?

Dostawcą energii i wykonaniem przyłącza zajmuje się Energa Operator. Zapytaliśmy przedstawicieli spółki - jak długo potrwają jeszcze prace w Kościelnej Wsi? 

- Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane zdarzenia, przyłącze zostanie wykonane bez opóźnień, zgodnie z terminem zawartym w umowie o przyłączenie tj. najpóźniej do czerwca tego roku. Energa Operator dokłada jednak starań, aby wykonać je jak najszybciej – informuje Grzegorz Baran,  koordynator ds. kontaktów z mediami Energa Operator.

I przypomina, że termin wykonania przyłącza, w tym i podobnych przypadkach, wynika w dużej mierze z konieczności dopełnienia niezbędnych formalności, których czas trwania najczęściej nie jest zależny od Energa - Operator.

- Ta część procesu inwestycyjnego obejmuje między innymi: wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, zgód od właścicieli nieruchomości, przez które będzie przebiegać przyłącze, a także dokonanie uzgodnień z gestorami innej infrastruktury – wylicza Grzegorz Baran. 

Fotoradar w Kościelnej Wsi. Drugi w gminie 

 Dodatkowo – jak tłumaczy przedstawiciel Energa Operator - na etapie realizacji robót budowlanych, konieczne będzie zajęcie pasa drogowego drogi gminnej, z uwzględnieniem zastępczej organizacji ruchu.

- Etap wykonania samych prac budowlanych jest zazwyczaj w całym procesie przyłączeniowym, częścią najmniej czasochłonną – podsumowuje przedstawiciel spółki Energa Operator.

Wszystko więc wskazuje na to, że już latem fotoradar zostanie uruchomiony, a tym samym zacznie spełniać swoje zadanie, czyli będzie „wyłapywać’ tych, którzy przekraczają prędkość. Nie można oczywiście zapominać o funkcji prewencyjnej. 

Fotoradar w Kościelnej Wsi to już drugie tego typu urządzenie na terenie gminy Gołuchów. Automat od kilku lat wyłapuje kierowców przekraczających prędkość na wysokości GOTiS w Gołuchowie. Tylko w ubiegłym roku zarejestrował 1298 naruszeń przepisów. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy