Reklama

Reklama

Gmina Dobrzyca. Dzieci nie mają szatni, jadalni. Szkoła w Koźmińcu wymaga rozbudowy

Opublikowano: pt, 15 lis 2019 09:23
Autor:

Gmina Dobrzyca. Dzieci nie mają szatni, jadalni. Szkoła w Koźmińcu wymaga rozbudowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Gmina Dobrzyca. Koźminiec. Brak szatni, jadalni z kuchnią cateringową, sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia oraz - po prostu - dodatkowych pomieszczeń. To największe bolączki z którymi boryka się dziś Zespół Szkół Publicznych w Koźmińcu. Po niedawnej reformie oświaty, w placówce - z powodu konieczności zwiększenia oddziałów - brakuje dziś miejsca. - W jednym pomieszczeniu mamy pokój nauczycielski, gabinet dyrektora z sekretariatem oraz salę do zajęć terapeutycznych - ponieważ pomieszczenia musieliśmy przekazać na nowe oddziały - komentuje dyrektor placówki, który wprost prosi gminę o pomoc finansową - na rozbudowę szkoły.

 

O planach związanych z koniecznością rozbudowy szkoły w Koźmińcu pisaliśmy już na naszych łamach. Temat poruszali wcześniej także sami mieszkańcy - m.in. na zebraniu wiejskim. Bo placówka - mimo, że zadbana oraz rozwijająca się - po niedawnej reformie oświaty ma spore problemy. Wszystko w związku z brakiem miejsca.

Przypomnijmy: zmiany w oświacie zlikwidowały gimnazja i przywróciły jednocześnie szkoły ośmioklasowe. To spowodowało, że w placówce w Koźmińcu koniecznie było zwiększenie liczby oddziałów. - Chcemy się dalej rozwijać, ale zaczyna nam brakować pomieszczeń. A musimy dostosować się do wymagań ministerstwa - komentuje Przemysław Szymkowiak - dyrektor placówki i jednocześnie wiceprezes stowarzyszenia „Nasz Koźminiec”, które prowadzi szkołę. Jak wylicza, w roku 2016 w placówce uczyło się 66 dzieci. Obecnie jest ich z kolei już 91.

Potrzeb - związanych z przystosowaniem do wymogów - jest sporo. A koszty są naprawdę ogromne.

CO NA TO RADNI DOBRZYCY, KTÓRZY ODWIEDZILI PLACÓWKĘ? CO MÓWI BURMISTRZ DOBRZYCY? PRZECZYTASZ O W TYM WE WTOREK W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Bez obrazy

    Ale szkoła, do której chodziłem 25 lat temu była w lepszym stanie niż ta wasza.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -0

    Prezes

    Może by tak w końcu te szkoły były z prawdziwego zdarzenia publiczne i przekazać je z powrotem ze stowarzyszenia na całkowicie gminny garnuszek, z gminą jako organem prowadzącym.