Reklama

Gmina Gołuchów. Będzie nowa droga do kościoła

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Gołuchów. Będzie nowa droga do kościoła  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga do kościoła w Jedlcu będzie modernizowana. Samorząd Gołuchowa pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

O wykonanie nakładki asfaltowej, a także chodnika wzdłuż drogi w kierunku kościoła mieszkańcy Jedlca - na czele z sołtys wsi, Beatą Szymoniak -  walczyli od dawna.

– Ostatnio w rozmowie wójt wyraził się, że nie może tam być chodnika. Proszę raz jeszcze o ustosunkowanie się do mojej prośby. Po prostu mieszkańcy oczekują odpowiedzi – przekonywała kilka tygodni temu sołtys Jedlca, Beata Szymoniak.  

Droga w Jedlcu. Bez chodnika 

Wójt Marek Zdunek zapowiedział wówczas, że przebudowa drogi wewnętrznej w Jedlcu prowadzącej do kościoła została ujęta w budżecie gminy Gołuchów na bieżący rok. Przypomniał, że samorząd stara się o pozyskanie dofinansowania na ten cel. 

- Obecnie wniosek jest w trakcie oceny, jednak nie przewiduje on budowy chodnika, gdyż niezbędna byłaby wycinka wielu drzew – mówił wójt Gołuchowa, Marek Zdunek.

I zapowiadał.

- Takie rozwiązanie projektowe nie wyklucza budowy chodnika w przyszłości.  

Droga w Jedlcu. Jest kasa  

Okazało się, że starania gminy zakończyły się sukcesem. Wniosek przeszedł pozytywną weryfikację i samorząd pozyskał na trasę - 400 tys. zł. Stan drogi gminnej w Jedlcu prowadzącej od świetlicy do miejscowego kościoła nie jest zły, ale nawierzchnia jest dość wąska.

Dlatego w ramach inwestycji zostanie poszerzona i to aż do 6 metrów. Na długości 990 metrów wykonany zostanie nowy asfalt. Będą pobocza z kruszywa łamanego oraz przebudowane zostaną istniejące wjazdy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy